captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Algimanto Kalinausko 90-mečiui

Šią savaitę šviesaus atminimo dirigentas, smuikininkas, muzikos kritikas Algimantas Kalinauskas būtų šventęs 90-ties metų jubiliejų. Deja, nesulaukė...
Diriguoja Algimantas Kalinauskas. Lili Paškauskaitės piešinys.
Diriguoja Algimantas Kalinauskas. Lili Paškauskaitės piešinys.

Šią savaitę šviesaus atminimo dirigentas, smuikininkas, muzikos kritikas Algimantas Kalinauskas būtų šventęs 90-ties metų jubiliejų. Deja, nesulaukė... Bet mes turime progą dar kartą prisiliesti prie šios asmenybės pasaulio, vartydami jo publicistikos knygos „Ataidai“ puslapius, klausydamiesi 2006 metų maestro prisiminimų apie radiofono orkestro istorijos pradžią, apie darbą Lietuvos radijo Muzikos redakcijoje, apie įrašytus kūrinius ir vyresnius kolegas dirigentus. Skambės archyviniai įrašai iš LRT RADIJO fondų.

Antrojoje laidos dalyje svečiuosis jauno vokalinio ansamblio VIVE iš Didžiosios Britanijos nariai: James Rose, Emily Dankworth ir Martynas Vilpišauskas. Programą „Pašėlę „a capella“ meistrai“ jie atvežė į Lietuvą ir savo keturių koncertų turą užbaigs šį trečiadienį Kristupo vasaros festivalyje. Susipažinsime su neilga, bet spalvinga kolektyvo istorija bei dainomis iš pirmojo jų albumo. Anglijoje šis ansamblis dažnai vadinamas Didžiosios Britanijos vokalinės muzikos viltimi.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – liepos 24 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...