captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: silpnasis tikėjimas ir kiti nihilizmai

Atsidavęs krikščionis, dėl Dievo – ateistas. Čia nėra prieštaravimo, jei kalbama apie italų filosofą Gianni Vattimo. Į klausimą „ar tu tiki?“ XX a. pabaigoje filosofas rado atsakymą – „tikiu, kad tikiu“.
Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro vadovė<br> profesorė Rita Šerpytytė. www.flf.vu.lt nuotr.
Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro vadovė
profesorė Rita Šerpytytė. www.flf.vu.lt nuotr.

Atsidavęs krikščionis, dėl Dievo – ateistas. Čia nėra prieštaravimo, jei kalbama apie italų filosofą Gianni Vattimo. Į klausimą „ar tu tiki?“  XX a. pabaigoje filosofas rado atsakymą – „tikiu, kad tikiu“. Kritiškas religinėms institucijoms, sekuliarizaciją siejantis su giliu religingumu, aktyvus politikas ir kultūros komentatorius G. Vattimo buvo vienas garbingiausių Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos „Nihilizmas ir vaizduotė“ svečių.

„Tai Jūs – nihilistė?“ – tokį klausimą viena konferencijos rengėjų Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro vadovė, monografijos „Nihilizmas ir Vakarų filosofija“ (2007) autorė profesorė Rita Šerpytytė girdėjo ne kartą. Filosofinę nihilizmo problematiką tyrinėjančios mokslininkės žodžiais, greta G. Vattimo „silpnojo tikėjimo” yra ir kitų nihilizmų, skirtinguose amžiuose tuo pačiu vardu vadinti skirtingi dalykai, tačiau galima pamatyti tai, kas juos vienija: „Visų tų nihilizmų pamatas yra mūsų vakarietiškas mentalitetas, vakarietiška mąstymo kultūra, kurioje yra galimybė šalia Būties matyti, kaip [Martinas] Heideggeris sakytų, tą neperžengiamą šešėlį. Atsakydamas į klausimą, ar galima įveikti nihilizmą, M. Heideggeris sakė – o jūs pabandėte kada nors peržengti savo šešėlį, jums tai pavyko? Taip yra ir su nihilizmu“.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – liepos 24 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama liepos 25 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

Laidos svetainė feisbuke - https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...