captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Vasaros studija“: miško ir žemės savininkai – prieš medžiotojus

Šiemet, besibaigiant pavasario sesijai, Seime vėl buvo balsuojama dėl Medžioklės įstatymo pakeitimo. Tačiau priimtos pataisos netenkina aktyviausių miško ir žemės savininkų. Kodėl?  

Konstitucinis Teismas dar 2005 m. yra išaiškinęs, kad Medžioklės įstatyme įteisintas leidimas medžiotojams medžioti privačioje žemėje be jos šeimininko sutikimo pažeidžia Konstituciją, nes miško savininkas negali nuspręsti, kas gali medžioti jo plotuose, taip pat būdamas legaliu medžiotoju (turėdamas valstybės nustatyta tvarka išduotą medžiotojo bilietą), negali pats medžioti nuosavoje žemėje, jei taip nusprendžia jo valdomis be savininko sutikimo besinaudojantis medžiotojų būrelis.

Aštuonerius metus tarp suinteresuotų pusių buvo derinamos įstatymo nuostatos. Šiemet, besibaigiant pavasario sesijai, Seime vėl buvo balsuojama dėl Medžioklės įstatymo pakeitimo. Priimtos pataisos dabar be apribojimų leidžia medžiotojų būrelių nariais tapti privačios žemės sklypo savininkams, kurie medžioklės plote turi daugiau nei 100 hektarų miško arba dirbamos žemės. Tokie nauji nariai į medžiotojų būrelius būtų priimami per mėnesį.

Bet šios pataisos netenkina aktyviausių miško ir žemės savininkų. Kodėl?

Apie tai ir kitais aktualiais medžioklės klausimais laidoje diskutuos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas ir žurnalo „Veidas” leidėjas Algimantas Šindeikis.

Ved. Vytautas Kvietkauskas.  

„LRT Vasaros studija" – liepos 24 d., trečiadienį, 11.03 val. per LRT RADIJĄ ir TELEVIZIJĄ.

Laida kartojama 21.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close