captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – braziliški ritmai ir balsai

Kol vasara dar nepraėjo, tinka klausytis vasariškos muzikos. Toks žanras yra iš tolimo karšto krašto Brazilijos kilusi bosanova, paplitusi po daugelį pasaulio šalių, esanti netgi viena iš sudedamųjų džiazo dalių.
Pianistas<br> gitaristas<br> dainininkas ir kompozitorius Antonio Carlosas Jobimas.
Pianistas
gitaristas
dainininkas ir kompozitorius Antonio Carlosas Jobimas.

Kol vasara dar nepraėjo, tinka klausytis vasariškos muzikos. Toks žanras yra iš tolimo karšto krašto Brazilijos kilusi bosanova, paplitusi po daugelį pasaulio šalių, esanti netgi viena iš sudedamųjų džiazo dalių. Bosanova pasižymi specifine instrumentuote, įvairūs perkusiniai instrumentai muzikai suteikia daug spalvų, sudėtingi ritmai reikalauja muzikantų virtuoziškumo. Bosanovos žanro dainos dažnai atliekamos angliškai, tačiau autentiška jų kalba – portugalų.

Žymiausias šio žanro kūrėjas – pianistas, gitaristas, dainininkas ir kompozitorius Antonio Carlosas Jobimas. Klausysimės šių jo kompozicijų: „The Girl from Ipanema“, „No More Blues“, „Desafinado“, „Corcovado“ ir kt. Dainuos Joao Gilberto, Astrud Gilberto, Bebel Gilberto, Jonas Hendricksas, Shirley Horn.

Apie bosanovą papasakos jaunas ir talentingas dainininkas tiesiai iš Brazilijos Linekeris Oliveira. Skambės jo daina „Roda“.

Ved. Milda Arčikauskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ antradienį, liepos 30 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...