captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kenkia žmogui ir augalui

Javapjūtės pradžia verčia nerimauti ekologinės žemdirbystės šalininkus. Ir ne tik juos. Priežastis – kai kurie žemdirbiai įsigudrina prieš pjūtį javų laukus nupurkšti žmonėms ir aplinkai pavojingais chemikalais – glifosatais.

Javapjūtės pradžia verčia nerimauti ekologinės žemdirbystės šalininkus. Ir ne tik juos. Priežastis – kai kurie žemdirbiai įsigudrina prieš pjūtį javų laukus nupurkšti žmonėms ir aplinkai pavojingais chemikalais – glifosatais. Pavojus ir galimas pasekmes aptaria ekologinės žemdirbystės asociacijos „Gaja“ tarybos narys prof. Antanas Svirskis.  

Šiuo metu Lietuvoje yra registruota 1700 kaimo bendruomenių. Veikdamos tom pačiom sąlygom, vienos kol kas daugiau rūpinasi vietos bendruomenių kultūriniu gyvenimu, organizuoja šventes, kitos dar ir žmonių buitimi, kitais reikalais. Pastarąja linkme jau beveik dešimtmetį savo veiklą kreipia Panevėžio rajono Ėriškių kaimo bendruomenė. Šiomis dienomis dažnai jos pirmininkę Birutę Grabauskienę, tarybos narius gali pamatyti prie užtvenktos Upytės, virtusios tvenkiniu, kranto, kur tvarkoma jau du dešimtmečius neveikusi ėriškiečiams labai reikalinga pirtis.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...