captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Jūros šventė – tai Klaipėdos karūna, į kurią sudėtos didžiausios vertybės: gilios tradicijos, kultūrinė įvairovė, gyventojų svetingumas, verslo dosnumas“, – teigia VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys
Nuotr. iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fondo.
Nuotr. iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fondo.

„Jūros šventė – tai Klaipėdos karūna, į kurią sudėtos didžiausios vertybės: gilios tradicijos, kultūrinė įvairovė, gyventojų svetingumas, verslo dosnumas“, – teigia VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, kuris klausytojus supažindins su karalienės Luizės legenda, pateiks įdomių istorinių faktų apie didžiausią uostamiesčio renginį ir pakvies prisiminti jūrinio miesto pasakas. Ką žinome šiandien apie unikalų, klaipėdietišką patriotizmą ir jūrines tradicijas puoselėjančią fiestą? Apie 1934-aisiais pirmąkart Klaipėdoje įvykusią ir iki šių dienų išsaugotą Jūros šventę – pirmadienio viktorinoje.

Renkame Metų verstinę knygą. „Šios knygos tekstas emociškai labai intensyvus, bet nėra egzaltuotas. Ją skaitant reikia mėgautis kalba, situacijomis, autoriaus šmaikštumu ir elegantiška ironija“, – sako lenkų rašytojo Jerzy Pilcho apsakymų romano „Mano pirmoji savižudybė“ (išleido „Kitos knygos“) vertėjas Vyturys Jarutis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tapydama šiuos paveikslus supratau, kad būtent pats kūrybos procesas ir gali tapti tuo magišku ritualu, suteikiančiu ypatingą reikšmę ir prasmę ne tik mus supančiam išoriniam pasauliui, bet ir padedantis į tą pasaulį pažvelgti kitaip“, – sako tekstilininkė Džina Jasiūnienė, kurios tapybos darbų paroda „Abrakadabra“ eksponuojama sostinės galerijoje „Meno niša“.  

„Jūros šventė – tai Klaipėdos karūna, į kurią sudėtos didžiausios vertybės – gilios tradicijos, kultūrinė įvairovė, gyventojų svetingumas, verslo dosnumas“, – teigia VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, kuris klausytojus supažindins su karalienės Luizės legenda, pateiks įdomių istorinių faktų apie didžiausią uostamiesčio renginį ir pakvies prisiminti jūrinio miesto pasakas. Ką žinome šiandien apie unikalų, klaipėdietišką patriotizmą ir jūrines tradicijas puoselėjančią fiestą? Apie 1934-aisiais pirmąkart Klaipėdoje įvykusią ir iki šių dienų išsaugotą Jūros šventę – pirmadienio viktorinoje.  

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ liepos 22 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...