captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbymety – kuo mažiau skriaudų dirvožemiui

Daug skriaudų dirvožemiui galima nepadaryti atsižvelgus į Žemdirbystės instituto mokslininkų Dalios ir Virginijaus Feizų beveik 30 metų vykdytus dirvožemio tyrimus, pavasarį įvertintus prestižine Jono Kriščiūno premija.    

Čia pat javapjūtė, rapsų, žiemkenčių sėja. Ant dirvožemio, gyvo organizmo nugaros, plūstels visa žemdirbių technika. Daug skriaudų jam galima nepadaryti atsižvelgus į Žemdirbystės instituto mokslininkų Dalios ir Virginijaus Feizų beveik 30 metų vykdytus dirvožemio tyrimus, pavasarį įvertintus prestižine Jono Kriščiūno premija.  

Ir ūkių uogynuose, ir miškuose – uogų metas. Vieni miškuose uogauja, kiti, deja, mėlynes „šukuoja“. Šis jų rinkimo būdas kelerius pastaruosius metus buvo populiarus Ignalinos miškuose. Žinovai tvirtina, kad anksčiau net tenykščiame turguje be jokio vargo galėjai šukas mėlynėms braukti nusipirkti. Šiandien, deja, ir tų šukų pasiūla, ir paklausa menka. Taip atsitiko todėl, kad netinkamai uogaujant, ignaliniečių miškuose labai sumažėjo mėlynių, pastebimai sutrumpėjo uogų sezonas.  

Dabar želdinant kaimo sodybas, kuriant jų grožį neretai prašoma specialistų paslaugų. Tačiau anot kraštovaizdžio architektės Audronės Daubarienės, iš anksto tinkamai pasiruošus, viską gerai apgalvojus ir įvertinus, jaukią, patrauklią sodybą galima susikurti ir be niekieno pagalbos.  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...