captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Griškabūdžio bendrovė ruošiasi našiai javapjūtei

Daugelis žemdirbių, ypač savaitgalio dienomis pliuptelėjus lietums, tvarkosi javapjūtės techniką. Tai pasakytina ir apie Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės žmones.

Lietuvoje jau yra rajonų, kuriuose kaip Vilkaviškio, Jonavos, Ukmergės, žieminių miežių laukuose išbandyti javų kombainai. Tačiau daugelis žemdirbių, ypač savaitgalio dienomis pliuptelėjus lietums, tvarkosi javapjūtės techniką. Tai pasakytina, kad ir apie Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės žmones.  

Dabar šalyje laikoma apie 70 tūkst. avių. Pastaraisiais dešimtmečiais jų vis daugėjo, tačiau ne taip sparčiai kaip veislių, kurių priskaičiuojama daugiau kaip 30. Tokios įvairovės iki šiol niekad nebūta. Kai kurių avių veislės sukurtos užsienyje, o štai istoriškai tikrai baltiškos avys Škudės sugrįžo į savo gimtąjį kraštą.  

Lietuvoje dar nedaug jaunuolių, kurie, kaip Lazdijų rajono Šventežerio kaimo jaunasis ūkininkas Linas Kreiza, baigę aukštuosius ne žemės ūkio mokslus mieste, imtųsi kaime ūkininkauti. Pasielgė jis taip todėl, kad kaime jauniems žmonėms mato gerą perspektyvą.  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, liepos 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close