captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos karikatūristų realijas

„Lietuvoje jau daugiau nei dešimt metų parodų temos inicijuojamos pagal rėmėjų užsakymus. Tad šį kartą tekusi užduotis – pavaizduoti, kaip mokslo Lietuva atrodė vakar, kokia ji yra šiandien ir kokia jos ateitis piešiama rytdienai – karikatūristams tapo rimtu iššūkiu“.
Dailininkas Šarūnas Jakštas. caricatura.lt nuotr.
Dailininkas Šarūnas Jakštas. caricatura.lt nuotr.

„Lietuvoje jau daugiau nei dešimt metų parodų temos inicijuojamos pagal rėmėjų užsakymus. Tad šį kartą tekusi užduotis – pavaizduoti, kaip mokslo Lietuva atrodė vakar, kokia ji yra šiandien ir kokia jos ateitis piešiama rytdienai – karikatūristams tapo rimtu iššūkiu“, – teigia vienas iš Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ steigėjų, dailininkas Šarūnas Jakštas.

„Kad ir kokia plati Rusija bebūtų ar begaliniai didelis aktorių autoritetas, tačiau to neužtenka – kiekvienas jų veržiasi į Europos rinką“, – sako tarptautinio Druskininkų teatro festivalio „Vasara 2013“ vadovas, J. Vachtangovo teatro (Rusija) meno vadovas, režisierius Rimas Tuminas. Pokalbis su viena iš festivalio organizatorių, teatrologe Marija Tanana.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – rašytojo Rolando Rastausko komentaras. „Žinojimas – tai ne formulės, o išvalyta šviesi erdvė, iš principo atsisakanti būti sandėliu. Žinojimas – visada vienišojo kelias“, – sako autorius.

„Mūsų žiniasklaidoje dominuoja tik politiniai šaržai ir politinės karikatūros.  Retai kur išvysime socialines karikatūras, o meninių karikatūrų praktiškai nebeliko. Lietuvoje jau daugiau nei dešimt metų parodų temos inicijuojamos pagal rėmėjų užsakymus. Tad šį kartą tekusi užduotis – pavaizduoti, kaip mokslo Lietuva atrodė vakar, kokia ji yra šiandien ir kokia jos ateitis piešiama rytdienai – karikatūristams tapo rimtu iššūkiu“, – teigia vienas iš Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ steigėjų, dailininkas Šarūnas Jakštas. Pokalbyje apie karikatūros žanro populiarumą, dominuojančias temas ir (ne)realizuojamas idėjas dalyvauja Š. Jakštas, karikatūristai Jonas Lenkutis ir Jonas Varnas, „Thermo Fisher Scientific“ komunikacijos vadovas dr. Egidijus Jaseliūnas.

Ved. Karina Metrikytė.                           

 „Ryto allegro“ liepos 16 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...