captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: išskirtinė pieno kooperatyvo patirtis

Įvairiais aspektais vertinga ir savita Panevėžio raj. kooperatyvo „Ėriškių pienas“ veiklos patirtis. Jis vienas pirmųjų Lietuvoje ėmėsi ne tik tarpininko, pieno supirkėjo, bet ir perdirbėjo darbo.

Įvairiais aspektais vertinga ir savita Panevėžio raj. kooperatyvo „Ėriškių pienas“ veiklos patirtis. Jis vienas pirmųjų Lietuvoje ėmėsi ne tik tarpininko, pieno supirkėjo, bet ir perdirbėjo darbo. Buvo metų, kai kooperatyvo iniciatorius Povilas Nemanis ir jo žmona Marija, kad įsirengtų cechą, neėmė atlyginimo, pieną statė veltui...  

Dabar pats uogavimo metas ne tik miškuose, bet ir uogas auginančiuose ūkiuose. Skinamos avietės, serbentai, diena po dienos prisirpsta vis daugiau šilauogių. Dėl gerųjų savybių šilauogė ypač vertinama, laikoma viena geriausiųjų uogų pasaulyje. Daugiau šilauogių Lietuvoje pradėta auginti tik maždaug prieš dešimtmetį. Matyt, ne tik dėl nedidelės šių uogų auginimo patirties, bet ir šio augalo savitumo, klimato ypatumų, šilauogių auginimas Lietuvoje vis dar nėra labai populiarus, jas auginančiųjų mažai, ūkiuose šilauogių plotai neviršija 10 hektarų. Šiemet šilauogių augintojai kalba apie trečdaliu, ar net per pus mažesnį derlių, negu geresniais metais.  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 16 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...