captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: Kernavė – kelionė į Lietuvos pradžią

„Pagaliau atrasta kažkas unikalaus – taip sureagavo tarptautinė bendruomenė, kai 2004 m. Kernavė buvo įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tokių priešistorę siekiančių archeologinių vietovių pasaulyje atrasta vos septyniasdešimt viena“, – sako Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direktorius Saulius Vadišis.
Kernavės piliakalniai.
Kernavės piliakalniai.

„Vilniui sekasi: turime tarptautinę knygų mugę, o dabar atsirado dar vienas kultūros fabrikas – meno mugė ARTVILNIUS“, – sako mugės vertinimo komisijos narys kultūrologas Vytautas Rubavičius.

Vienuoliktą kartą vyksiančiame festivalyje „Operetė Kauno pilyje“ – pamėgtos arijos iš miuziklų, operų ir operečių bei spektaklio „Karaliaus antrininkas“ (pagal Tadeusz Dobrzański operetę „Karaliaus ložė“) premjera.

Kokiais etiniais kriterijais vadovaujasi šiuolaikinės visuomenės, priimdamos sprendimus katastrofų, pandemijų ir kitų kritinių situacijų metu, kai spręsti reikia greitai, o ištekliai riboti, ir padėti visiems neįmanoma? Apie tai, kaip literatūra ir kinas gali padėti geriau suvokti ribinius etikos klausimus – pokalbis su prancūzų literatūros tyrinėtoja Frédérique Leichter-Flack.

Kodėl smalsių lietuvių meno avangardistų žvilgsniai sovietmečiu krypo į kaimynų lenkų meno lauką? – į šį klausimą savo komentare bandys atsakyti menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Visą laiką mūsų festivalis laikėsi vienos svarbios strategijos – ieškoti, atrasti ir parodyti publikai jaunus lietuvių talentus. Ir mums tai pavyksta“, – sako Kristupo vasaros festivalio meno vadovas Donatas Katkus.

„Pagaliau atrasta kažkas unikalaus – taip sureagavo tarptautinė bendruomenė, kai 2004 m. Kernavė buvo įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tokių priešistorę siekiančių archeologinių vietovių pasaulyje atrasta vos septyniasdešimt viena“, –- sako Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direktorius Saulius Vadišis. Pakviesime apsilankyti Kernavėje.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 30 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per Lietuvos radiją.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...