captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: Europos filosofai apie dabarties iššūkius

„Manau, kad žengiame į naują pasaulį. Šie pokyčiai susiję su greita technologijų kaita. Ateityje, kai technologijos užims vis daugiau mūsų gyvenimo, dar daugiau sričių bus automatizuojama, šis klausimas taps dar skaudesnis.“
Prancūzų filosofas Bernardas Stiegleris.
Prancūzų filosofas Bernardas Stiegleris.

„Manau, kad žengiame į naują pasaulį. Šie pokyčiai susiję su greita technologijų kaita. Ateityje, kai technologijos užims vis daugiau mūsų gyvenimo, dar daugiau sričių bus automatizuojama, šis klausimas taps dar skaudesnis. Taigi susidursime su labai sudėtingais, greitai besivystančiais, sunkiai kontroliuojamais procesais“, – sako filosofas Bernardas Stiegleris.

„Mums buvo svarbu pažvelgti į tėvynę keliais aspektais – į tėvynę, kaip geografinę konkretybę, kaip krašto tradiciją, savo šaknų paieškas, ir tėvynę – kaip dvasiai artimiausios veiklos pasireiškimus“, – pagrindinę festivalio programos idėją apibūdina muzikologė Vytautė Markeliūnienė. Plačiau apie Nidoje prasidedantį Thomo Manno festivalį.  

„Anksčiau mene dominavo vizualioji išraiškos pusė, dabar – pasakojamoji. Deja, neretai lazda perlenkiama: nėra ko žiūrėt, vaizdo nėra, o tik pasakojama, kalbama, filosofuojama… Kyla klausimas – kuo čia dėti vizualūs menai?“ – po Vilniaus dailės akademijos absolventų baigiamųjų darbų parodą „Meno celės“ vedžioja prorektorius menui prof. Arvydas Šaltenis. Reportažas iš parodos.  

„Man nesinori žmonių medžioti. Man labiau norisi su žmogumi intensyviai bendrauti ar intensyviai tylėti. Aš ne medžiotoja, aš – stebėtoja“, –  sako Vokietijoje gyvenanti fotomenininkė Ramunė Pigagaitė, Kauno fotografijos galerijoje pristačiusi retrospektyvinę kūrybos parodą. Pokalbis su menininke.  

„Žinojimas – tai ne formulės, o išvalyta šviesi erdvė, iš principo atsisakanti būti sandėliu. Žinojimas – visada vienišojo kelias“. Rašytojo Rolando Rastausko komentaras.  

„Kalbėdami apie technologijų naudą turime galvoti ne tik apie komfortą. Labai svarbu žmogaus gebėjimų plėtra. Pavyzdžiui, 19-ame amžiuje Karlas Marksas kritikuodamas technologijų raidą sakė, kad technologijos gali atimti darbuotojų žinias ir paversti jas proletariatu.“ Pokalbis su prancūzų filosofu Bernardu Stiegleriu.  

„Visa modernioji filosofija bando būti emancipacijos filosofija. Individo egzistencija yra emancipacijos kelionė. Reikia šeimos, kad ją paliktum, arba Bažnyčios, kad ją išduotum“, – sako Gianni Vattimo, pasaulinio garso mąstytojas, filosofas, krikščionis, kalbantis apie radikalią laisvę.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 13 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 14 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close