captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gausus braškių derlius džiugina augintojus

Šalyje yra 400 verslinių braškynų, kurių bendras plotas – per 800 hektarų. Po poros prasto braškių derliaus metų augintojai pagaliau gali lengviau atsikvėpti: šiemet gausiai užderėjusias braškes noriai perka Lietuvos gyventojai.

Šalyje yra 400 verslinių braškynų, kurių bendras plotas – per 800 hektarų. Po poros prasto braškių derliaus metų augintojai pagaliau gali lengviau atsikvėpti: šiemet gausiai užderėjusias braškes noriai perka Lietuvos gyventojai. Lietuvos braškių augintojų draugijos pirmininkas V. Juodsnukis Kazlų Rūdos savivaldybėje turi vieną didžiausių šalyje braškynų. Jame užaugintas 10 veislių braškes skina 8  hektaruose ir jų paklausa – didžiulė.

Miškuose sunokusios žemuogės, mėlynės, dygstantys grybai vilioja dažną miesto ar kaimo žmogų užsukti ir pasirinkti miško gėrybių – ne tik dabar jomis pasimėgauti ar atsargoms žiemai sukaupti, bet ir parduoti bei prisidurti litą kitą prie šeimos biudžeto. Dzūkai nuo seno tinkamai išnaudoja šį metą. Tik kaimiečiai Mažulonyse neskuba į mišką rinkti gėrybių. Kodėl?

Kiekviena kaimo bendruomenė turi savo išskirtinis bruožus. Akmenės rajono Agluonų kaimo bendruomenė „Zubovų dvaras“, vienijanti per 100 narių, labiausiai mėgsta dainuoti. Ir ne tik ansamblyje, bet įvairiomis progomis: linksmomis ir liūdnomis. Pasak aktyviausių jos narių – moterų, daina padeda ištverti likimo negandas, atitolina rūpesčius ir nuotaiką pakelia.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 2 d., 06.03 val. per Lietuvos radiją.

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...