captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Europos karaimų sambūrį Trakuose

„Viename Šelumielio Lopato eilėraštyje pasakyta: „aš norėčiau apakinti visus protinguosius, bet neatsitraukti nuo savo tautos“. Menininko kūryboje itin ryškiai atspindimas noras būti naudingu savo tautai.“
Lietuvos diplomatė<br> žurnalistė<br> Tarptautinės karaimų mokyklos lektorė dr. Halina Kobeckaitė. Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.
Lietuvos diplomatė
žurnalistė
Tarptautinės karaimų mokyklos lektorė dr. Halina Kobeckaitė. Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

„Viename Šelumielio Lopato eilėraštyje pasakyta: „aš norėčiau apakinti visus protinguosius, bet neatsitraukti nuo savo tautos“. Menininko kūryboje itin ryškiai atspindimas noras būti naudingu savo tautai“, – teigia Lietuvos diplomatė, žurnalistė, Tarptautinės karaimų mokyklos lektorė dr. Halina Kobeckaitė.

„Šių metų festivalio leitmotyvas – „Tėvynės ieškojimas“, visų pirma, sietinas su emigracija, Lietuvai itin skaudžia tema, ir su prarastosiomis vietomis, kurias savo knygoje „Tėvynės ieškojimas“ mini Nobelio premijos laureatas, rašytojas Czesławas Miłoszas“, – sako XVII tarptautinio Thomo Manno festivalio direktorė Lina Motuzienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“ ir „Literatūra ir menas“. 

„Šiandien lietuvių literatūros negalime įsivaizduoti be nelietuviškai rašiusių Adomo Mickevičiaus ar Czesławo Miłoszo. Čia turėtume pridėti dar vieną pavardę: mano nuomone, Abraomas Suckeveris yra vienas didžiausių mūsų poetų“, – apie Vilniuje gyvenusį vieną garsiausių XX amžiaus žydų rašytojų, kurio 100-ąsias gimimo metines minime, Abraomą Suckeverį sako literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.

„Šelumielis Lopato – išskirtinių gabumų karaimų poetas, nors ir nedaug parašęs, tačiau kalbos ir minties požiūriu jo kūriniai yra labai brandūs. Viename eilėraštyje pasakyta –„aš norėčiau apakinti visus protinguosius, bet neatsitraukti nuo savo tautos“. Menininko kūryboje itin ryškiai atspindimas noras būti naudingu savo tautai“, – teigia Lietuvos diplomatė, žurnalistė, Tarptautinės karaimų mokyklos lektorė dr. Halina Kobeckaitė. Pokalbyje apie Europos karaimų sambūrį Trakuose dalyvauja dr. H. Kobeckaitė ir viešnios iš Lenkijos: Maria-Emilia Zajączkowska-Łopatto bei Lenkijos karaimų sąjungos valdybos pirmininkė Mariola Abkowiez.
 
Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ liepos 12 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...