captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: jaunieji ūkininkai gilinsis į kaimo problemas

Plungės rajone, Medsėdžių kaime, penktadienį prasideda tris dienas truksiantis jaunųjų ūkininkų vasaros kongresas. Susirinkę jauni žmonės rimtai diskutuos, gvildens problemas, ieškos jų sprendimo kelių, tarsis ir dalysis patirtimi.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Plungės rajone, Medsėdžių kaime, penktadienį prasideda tris dienas truksiantis jaunųjų ūkininkų vasaros kongresas. Jį organizuojantis Lietuvos jaunųjų ūkininkų ratelių sąjungos tarybos pirmininkas Pranas Žymančius sako, kad susirinkę jauni žmonės rimtai diskutuos, gvildens problemas, ieškos jų sprendimo kelių, tarsis ir dalysis patirtimi. Taip pat jaunimas ras laiko ir muziejų aplankyti, parungtyniauti sporto varžybose, pasilinksminti.  

Kiekvienas fermos šeimininkas rūpinasi, kaip padidinti karvių pieno gamybą ir pelną. Melžti daug ir kokybiško pieno galima tik iš produktyvių, sveikų gyvulių. Dažniausiai pasitaikanti karvių liga – mastitas. Priežastys įvairios: priežiūros, melžimo, šėrimo ir kitos klaidos. Kaip jų išvengti?

Netoli Upytės, kuri nuo seno garsėjo savo linininkystės tradicijomis, Stultiškių kaime esančiame malūne dar 1975 metais buvo įsteigtas mokslinis Linų muziejus. Jame buvo kaupiama medžiaga apie linų veisles, auginimą, vyko tarptautinės mokslinės konferencijos. Malūnas yra keturių aukštų, o muziejus įkurtas trijuose. Jame rodoma kaip, kokiais įrankiais apdorojami linai, audžiamas margas drobių raštas. Deja, šią vasarą ne tik Lietuvos žmonių, bet ir užsieniečių gausiai lankomas linų muziejus uždarytas. Kodėl?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 12 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...