captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: robotai – pieno fermų ateitis

Modernią 300 vietų karvių fermą ketinantys statyti Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovai įsitikinę, kad robotai fermose užtikrins stabilius gausius primilžius ir pieno kokybę.

Ne tik gerų melžėjų ar šėrikų stygius perspektyvių gyvulininkystės ūkių šeimininkus skatina galvoti apie robotų darbą fermose. Modernią 300 vietų karvių fermą ketinantys statyti Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovai įsitikinę, kad robotai fermose užtikrins stabilius gausius primilžius ir pieno kokybę.  

Prieš atkuriant Lietuvos nepriklausomybę žemės ūkio mokslo ir studijų institucijų steigėja buvo Žemės ūkio ministerija, o kitos mokslo ir mokymo įstaigos priklausė Lietuvos mokslo tarybai arba Švietimo ministerijai. Nuo 1992 metų agrarinių mokslo institutų bei centrų steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija. Kaip pasikeitė jų veikla bei vertinimas?

Lietuvių kalbos puoselėtojus piktina užsienietiški firmų, kavinių, restoranų, muzikos ir literatūros kūrinių nieko jiems nesakantys pavadinimai. Būna ir kitokių atvejų, kai užsimojama „sulietuvinti“ arba, kitaip tariant, išversti miestų pavadinimus. Pasak mažuloniškio Armino Norkaus, taip teršiama, niekinama mūsų kalba, rodoma nepagarba kaimynams.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, liepos 10 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...