captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: naujas kiaulių maro židinys Baltarusijoje sėja nerimą

Baltarusijoje, Vitebsko rajone, šiomis dienomis nustatytas antras afrikinio kiaulių maro atvejis. Kiaulės naikinamos ligos židinyje bei apylinkėse. Veterinarijos specialistai įspėja, kad afrikinio kiaulių maro epidemiologinė situacija kaimyninėje šalyje itin sudėtinga.

Baltarusijoje, Vitebsko rajone, šiomis dienomis nustatytas antras afrikinio kiaulių maro atvejis. Kiaulės naikinamos ligos židinyje bei apylinkėse. Veterinarijos specialistai įspėja, kad afrikinio kiaulių maro epidemiologinė situacija kaimyninėje šalyje itin sudėtinga, todėl Lietuvos, kitų ES šalių specialistai bei gyventojai privalo imtis papildomų saugos priemonių.  

Jau 24-erius metus Kazlų Rūdos savivaldybės Pašilupių kaimo ūkininkai Onutė ir Česlovas Valaičiai puoselėja savo ūkį. Pradžioje mišrų – augino karves ir kiaules. Prieš 10 metų kiaulių atsisakė. Liko tik karvės. Ir jų produktyvumas – per 9 300 kg vidutiniškai iš karvės. Su šiais darbščiais žmonėmis pokalbis ne tik apie ūkio reikalus, bet ir apie gyvenimą, žmonių santykius, pagarbą praeičiai.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 9 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close