captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: skulptorius, instaliacijų menininkas Kęstutis Svirnelis

„Atvykęs į Lietuvą kaskart džiaugiuos, nes pamatau daug jaunų menininkų. Tačiau grįžtu po kurio laiku ir klausiu – kur jie? Nemažai jų susiduria su nepalankia aplinka ir tiesiog nusprendžia nebekurti. Kartais atrodo, kad jei būčiau neišvažiavęs, ir man galėjo taip nutikti.“
Skulptorius<br> instaliacijų menininkas Kęstutis Svirnelis.
Skulptorius
instaliacijų menininkas Kęstutis Svirnelis.

„Atvykęs į Lietuvą kaskart džiaugiuos, nes pamatau daug jaunų menininkų. Tačiau grįžtu po kurio laiku ir klausiu – kur jie? Nemažai jų susiduria su nepalankia aplinka ir tiesiog nusprendžia nebekurti. Kartais atrodo, kad jei būčiau neišvažiavęs, ir man galėjo taip nutikti“, – prisipažįsta Vokietijoje gyvenantis skulptorius, instaliacijų menininkas Kęstutis Svirnelis.  

„Iki šiol gyvavęs pasaulio modelis žlunga, tampa neveiksnus, turime perkurti institucijas. Manau, kad ateities pasaulis bus paremtas bendradarbiavimu. Kodėl egzistuoja interneto tinklas? Tik todėl, kad jis paremtas dalijimusi. Ateities visuomenės struktūrą palyginčiau su Vikipedija“, – sako prancūzų filosofas Bernardas Stiegleris.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Su rubrika „Požiūris“ – filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras. „Pastaruoju metu neapleidžia jausmas, kad didžiųjų miestų jaunuomenei tikėjimas konkurencinės kovos privalumais, savarankiškų interesų kilnumu jau yra tapęs dogma“, – teigia autorius.

„Atvykęs į Lietuvą kaskart džiaugiuos, nes pamatau daug jaunų menininkų. Tačiau grįžtu po kurio laiko ir klausiu – kur jie? Nemažai jų susiduria su nepalankia aplinka ir tiesiog nusprendžia nebekurti. Kartais atrodo, kad jei būčiau neišvažiavęs, ir man galėjo taip nutikti“, – prisipažįsta Vokietijoje gyvenantis skulptorius, instaliacijų menininkas Kęstutis Svirnelis. Kodėl, pasak jo, mūsų aplinka nepalanki menininkams? Kaip savo kūrybinį laiką menininkas dalija tarp Lietuvos ir Vokietijos? Pokalbis su tarptautinėje šiuolaikino meno mugėje ARTVILNIUS‘2013 už geriausią skulptūrą įvertintu K. Svirneliu.  

Ved. Raminta Jonykaitė.                   

„Ryto allegro“ liepos 9 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...