captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – reportažas iš „Kultūros nakties“

Vos prieš kelias dienas praūžė „Kultūros naktis”. Kodėl „Kultūros naktis“ – išskirtinis renginys? Kaip jaučiasi jo dalyviai? Ar jie turi sąlygas pasidalinti su publika savo menu tokiame aukštame lygyje, taip kokybiškai, kaip jie to nori? 
kulturosnaktis.lt nuotr.
kulturosnaktis.lt nuotr.

Vos prieš kelias dienas praūžė „Kultūros naktis”, visada gausiai pritraukianti smalsių žiūrovų ir klausytojų. Kalbinsime keletą jų tiesiai iš Vilniaus gatvelių, kiemų, skverų ir kitų ypatingų mūsų miesto vietų. Galbūt pavyks sužinoti jų įspūdžius ir nuomonę, kiek svarbi kultūra Lietuvos gyventojams ir ar šis festivalis atspindi kultūros situaciją mūsų šalyje. Kodėl „Kultūros naktis“ – išskirtinis renginys? Ar tai eilinis masinis išėjimas į gatves penktadienio vakarą, ar vis dėlto kažkas daugiau – poreikis prisiliesti prie muzikos, dailės, teatro? Kaip jaučiasi festivalio dalyviai? Ar jie turi sąlygas pasidalinti su publika savo menu tokiame aukštame lygyje, taip kokybiškai, kaip jie to nori? Ar šis festivalis yra galimybė būti sužinotam ir išgirstam?

Kalbės dailininkė Aleksandra Jacovskytė, dainininkė Brigita Bublytė, flamenco gitaristas iš Sevilijos Javieras Gomezas, muzikė Laūra Karnavičiūtė, pianistas Vaidrius Smilinskas, dailininkė Aldona Tamonytė, dailininkė Malvina Jelinskaitė-Vilimienė ir jos dukra Lėja.

Skambės lietuvių sutartinė „Kada būva, kadaujo”, Paco de Lucia atliekama flamenco muzika, ištrauka iš Rodiono Ščedrino nepakartojamos „Carmen” siuitos, Domanto Razausko daina „Šypsena 9mm”, lietuvių ansamblio „Subtilu-Z” kompozicija „Copy-Paste”, grupės iš Baltarusijos „White Sister’s Bross Band” bliuzas „Oh, Mr. Johnson” ir mūsų legendinė grupė „Poliarizuoti stiklai”.

Ved. Milda Arčikauskaitė.

„Muzikinis vidudienis” antradienį, liepos 9 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close