captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ apie valstybę be patoso ir su viltimi

„Tėvynėje lietuviai pradeda – suvokdami ar ne – menkinti savo identitetą, gėdytis tautiškumo, papročių, istorijos, kultūros“, – sako kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Tėvynėje lietuviai pradeda – suvokdami ar ne – menkinti savo identitetą, gėdytis tautiškumo, papročių, istorijos, kultūros. Vaizduodami save tikrais europiečiais daromės vis labiau provincialūs ir irzlūs aplinkai, pasaulyje vykstantiems pokyčiams, mus pasiekiantiems iššūkiams, kuriems dažniausiai nesame pasiruošę“, sako konstatuoja laidos komentaro autorius – kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Šiuo metu mūsų mokyklos daugiau orientuotos į žinias, o ne į visapusišką vertybinį asmenybės ugdymą. Mokomasi dėl egzamino“, – teigia projekto „Renkuosi mokyti!“ vadovė Gabrielė Characiejienė.

„Šiek tiek apmaudu, kad mus vienijanti idėja yra nukreipta į praeitį. Norėtųsi, kad mus vienytų ne tik praeitis, bet ir aiški ateities vizija“, – sako Vilniaus universiteto dėstytojas filosofas Jonas Dagys.

„Posovietinis klimatas stokoja ir kosmopolitiškumo, ir tautiškumo. Vis dar gyvename postkolonijinėje baloje, kurioje geriausiai tarpsta kompleksuota budulių, tariamų televizinių bei politikos žvaigždžių kultūra“, – mintimis apie lietuviškojo tapatumo iššūkius šiuolaikiniame pasaulyje dalijasi istorikas Egidijus Aleksandravičius.

Dabar neįmanoma įsivaizduoti tradicinio verslo be informacinio komponento. IT kartu su globalizacija, kitais pokyčiais iš esmės keičia taisykles, prie viso to prisideda naujoviška verslo filosofija“, – apie modernaus verslo galimybes Lietuvoje svarsto verslininkas, kompanijos „GetJar“ įkūrėjas Ilja Laursas.  

„Šiandien reikia beprotiškai daug kūrybos energijos, kad išlaikytume lietuvybę, lietuvių kalbą, kultūrą kaip tam tikrą gravitacijos lauką, kuris trauktų. Ir valstybę reikia perorientuoti į kitokią strategiją“, – įsitikinęs Europos Parlamento narys filosofas Leonidas Donskis.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 6 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...