captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kaip saugotis žaibo?

Apie 70% dienų su perkūnija būna nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio. Pavasarį perkūnijos dažnesnės rytinėje Lietuvos dalyje, o rudenį – vakarinėje. Žaibas gali pakenkti gyvybei: sužaloti žmones bei gyvūnus, po žaibo iškrovos gali ištikti ir mirtis.

Apie 70% dienų su perkūnija būna nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio. Pavasarį perkūnijos dažnesnės rytinėje Lietuvos dalyje, o rudenį – vakarinėje. Žaibas gali pakenkti gyvybei: sužaloti žmones bei gyvūnus, po žaibo iškrovos gali ištikti ir mirtis. Žaibai sukelia daugybę gaisrų. Žaibas dažnai trenkia į tą pačią vietą dėl tam tikros grunto sudėties arba kai gruntiniai vandenys yra labai arti žemės paviršiaus. Kaip apsisaugoti žaibo, mums patars Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Kęstutis Skrickis.

Operuojant piktybinius navikus kartais tenka kartu pašalinti ir kai kurias kūno dalis. Po tokių operacijų žmonės kenčia dėl pasikeitusios išvaizdos. Šioje laidoje kalbėsime apie rekonstrukcines krūtų operacijas. Iš tiesų šios operacijos nėra vadinamosios grožio ar estetinės operacijos. Rekonstrukcinės operacijos visuomenėje turi savitą statusą. Jos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, tačiau yra nuostata, kad tai – grožio dalykai ir, galbūt, jos nėra būtinos. Moteris, sužinojusi vėžio diagnozę, iškenčia sudėtingus gydymo etapus. Ar dar reikia rūpintis, kad būtum graži? Apie tai – VUL SK Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus vedėjas med. dr. Nerijus Jakutis.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – liepos 11 d., ketvirtadienį, 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...