captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie šokio ir kino draugystę

„Ar šokis gali draugauti su kinu? – tokį klausimą kėlėme šiemet. Iš pradžių susidarė dvi stovyklos: choreografai įsivaizdavo, kad kamera turi tiesiog filmuoti gražų judesį, o kino istorijos pasakotojai „laikė frontą“, kad šokis – tik išraiškos priemonė“.
Tarptautinio projekto „Vasaros MEDIA studija“ vadovė režisierė Inesa Kurklietytė. ELTA nuotr.
Tarptautinio projekto „Vasaros MEDIA studija“ vadovė režisierė Inesa Kurklietytė. ELTA nuotr.

„Ar šokis gali draugauti su kinu? – tokį klausimą kėlėme šiemet. Iš pradžių susidarė dvi stovyklos: choreografai įsivaizdavo, kad kamera turi tiesiog filmuoti gražų judesį, o kino istorijos pasakotojai „laikė frontą“, kad šokis – tik išraiškos priemonė“, – sako tarptautinio projekto „Vasaros MEDIA studija“ vadovė režisierė Inesa Kurklietytė.

„Edukacinėmis programomis mes siekiame ugdyti ne tik kamerinės operos klausytojus, bet ir pačius atlikėjus, naująją operos kartą“, – apie Kuršių nerijoje pasimatymus su klausytojais rengsiantį „Baltijos kamerinį operos teatrą“ pasakoja operos solistas Jonas Sakalauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – viena tema: geriausių pasaulio operos teatrų akustika ir priežastys, lemiančios balsų pastiprinimą.

„Ar šokis gali draugauti su kinu? – tokį klausimą kėlėme šiemet. Iš pradžių susidarė dvi stovyklos: choreografai įsivaizdavo, kad kamera turi tiesiog filmuoti gražų judesį, o kino istorijos pasakotojai „laikė frontą“, kad šokis – tik išraiškos priemonė. Džiugu, kad po dviejų savaičių gludinimosi, šokis buvo suprastas labai plačiai, šokio sąvoka buvo priimta kaip aktoriaus judesio sąvoka“, – apie jau 15-tą vasarą vykstantį tarptautinį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos organizuojamą projektą „Vasaros MEDIA studija“ pasakoja režisierė Inesa Kurklietytė. Kodėl Lietuvoje nedaug filmų, istoriją pasakojančių šokiu? Kaip aktoriui suderinti vaidybą ir šokį? Apie tai – projekto vadovė režisierė Inesa Kurklietytė ir dalyvė studentė Indrė Pivoraitė.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ ketvirtadienį, liepos 4 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...