captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie jaunųjų scenos meno kūrėjų savirealizaciją šiandien

„Tik pavieniams režisieriams ir aktoriams pavyksta sužibėti studijų metais. Todėl „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ arba „Aktorių duetų“ konkursai – tai šansas plačiau prisistatyti teatro bendruomenei“, – teigia teatrologė Gintė Pranckūnaitė.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.

„Tik pavieniams režisieriams ir aktoriams pavyksta sužibėti studijų metais. Todėl „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ arba „Aktorių duetų“ konkursai – tai šansas plačiau prisistatyti teatro bendruomenei“, – teigia Valstybinio Jaunimo teatro literatūrinės dalies vedėja, Lietuvos Teatro sąjungos projektų koordinatorė, teatrologė Gintė Pranckūnaitė.

„Mano pirmasis organinis stiklas buvo iš tėčio autobuso lango. Organinį stiklą, kaip medžiagą juvelyriniams dirbiniams, atradau dar studijuodama Telšiuose. Prieš penkiolika metų juk nebuvo iš ko rinktis: tik varis, žalvaris, o sidabras man buvo per brangus“, – sako juvelyrė Sandra Malaškevičiūtė, kurios surrealistiniai objektai, skulptūros darbai ir juvelyrika bus pristatyti meno galerijos „Kauno langas“ parodoje „Laiko Serbentai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ filosofės Jūratės Baranovos komentaras, kuriame ji svarsto:. „Kodėl žmonės taip veržiasi skaityti Franzą Kafką, jei jis yra toks neapsakomai nuobodus, ir jo sukurtas literatūrinis pasaulis nenuteikia optimistiškai?“

„Tik pavieniams režisieriams ir aktoriams, ypač režisieriams, pavyksta sužibėti studijų metais. Vėliau galimybių tobulintis beveik nėra, nebent savo lėšomis.  Todėl „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ arba „Aktorių duetų“ konkursai – tai šansas plačiau prisistatyti teatro bendruomenei“, – teigia Valstybinio Jaunimo teatro literatūrinės dalies vedėja, Teatro sąjungos projektų koordinatorė, teatrologė Gintė Pranckūnaitė. Apie jaunųjų scenos meno kūrėjų savirealizaciją šiandien, idėjų įgyvendinimą skatinančius projektus ir kūrybinę drąsą  pokalbis studijoje su teatrologe G. Pranckūnaite ir režisiere bei dramaturge Saule Norkute.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ liepos 2 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close