captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: Lietuvos meno rinka – mitas ar realybė?

„Menas privalo būti vartojamas, jo turi reikėti, nes visuomenė, kuriai nereikia meno, kuri negali įsigyti gero meno, yra apiplėšiama, ji skursta. Deja, didžiajai daliai mūsų žmonių – geras menas paprasčiausiai neįperkamas“.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

„Menas privalo būti vartojamas, jo turi reikėti, nes visuomenė, kuriai nereikia meno, kuri negali įsigyti gero meno, yra apiplėšiama, ji skursta. Deja, didžiajai daliai mūsų žmonių – geras menas paprasčiausiai neįperkamas“, – sako galerijos „Kauno langas“ bendrasavininkė, menotyrininkė Algė Gylienė. Pokalbyje, įrašytame šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS’13, taip pat dalyvauja Vilniaus aukciono ir galerijos „Kunstkamera“ direktorė, menotyrininkė Simona Makselienė ir fotomenininkas, Kauno fotografijos galerijos vadovas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis.

„Didįjį Vermejerį (Johannes Vermeer) kritikai atrado tik prabėgus 300 metų po jo mirties. Galvojau, kad taip nutiks ir mano tėvui. Vis dėlto – geros žinios: 300 metų laukti nereikėjo“, – džiaugdamasis tėvo vardo muziejaus atidarymu Vilniuje sako pasaulyje pripažinto menininko Vytauto Kasiulio sūnus Vytautas Kasiulis.

Tęsiame radijo ciklą, skirtą muzikos genijaus kompozitoriaus Richardo Wagnerio 200-osioms gimimo metinėms. Trečiasis Odetos Vasiliauskaitės pasakojimas.

„Sakoma, nepakeičiamų žmonių nėra. Drįsčiau manyti, kad yra: vienas iš jų – Arnas Rosenas, be galo žavi asmenybė, nepaprasto balso žmogus, kurį kartą išgirdęs, jau nepamirši niekada“, – sako naujo dokumentinio filmo „Balsas iš teatro širdies. Arnas Rosenas“ režisierė Monika Juozapavičiūtė.  

„Kodėl žmonės taip veržiasi skaityti Franzą Kafką, jei jis yra toks neapsakomai nuobodus, ir jo sukurtas literatūrinis pasaulis nenuteikia optimistiškai?“, – komentare „Gyvenimas su Kafka“ svarsto filosofė Jūratė Baranova.

Likusioje laidos dalyje – pokalbio įrašas iš meno mugės ARTVILNIUS‘13.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 29 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close