captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pirmininkavimo laikotarpiu – daug dėmesio ir žemės ūkiui

Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai vyks daug tarptautinių renginių, susitikimų, susijusių su žemės ūkiu, gyvenimu kaime. Vien tik Žemės ūkio ministerija jų organizuoja dešimt. Jau antradienį prasidės tarptautinis kongresas ekologinės gamybos plėtros klausimais.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai vyks daug tarptautinių renginių, susitikimų, susijusių su žemės ūkiu, gyvenimu kaime. Vien tik Žemės ūkio ministerija jų organizuoja dešimt. Jau antradienį prasidės tarptautinis kongresas ekologinės gamybos plėtros Europos Sąjungoje klausimais. 

Kėdainių rajono ūkininkai Virginija ir Feliksas Vaiteliai bei du jų sūnūs, kurių ūkiuose rugsėjo pradžioje lankysis aukšti ES pareigūnai, Bendrijos valstybių žemės ūkio ministrai, specialiai kokių nors darbų nedaro. Gyvenimas eina įprasta vaga, ūkiniai reikalai klostosi gerai visuose trijuose ūkiuose. Tačiau Virginija Vaitelienė neslepia, jog jaudulio dėl busimų svečių iš ES nepavyksta išvengti.

Lietuvoje su atitinkamom nuoskaitom iki liepos 10 dienos dar tęsis pasėlių deklaravimas. Rūpestį kelia tai, kad jam dar nesibaigus, yra apie pusė tūkstančio atvejų, kai tą patį lauką deklaravo du pareiškėjai. Kokie galimi sprendimai ir pasekmės?

Penktadienį naują veiklos sezoną pradėjo Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos moksleivių poilsiavietės. Anksčiau kasmet paprastai jose pailsėdavo apie 2 tūkst. vaikų ir moksleivių. Kodėl šį sezoną sunkiai tikėtinas toks rezultatas?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 1 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...