captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Keliaujančios architektūros dirbtuves“

„Aš įsivaizduoju, kad tai bus šešiolika unikalių projektų. Teko Nacionalinėje dailės galerijoje dirbti su vaikais, vėliau per tuos dvejus metus ir su paaugliais, net gimnazistais. Atrodo, užduotis ta pati, amžius tas pats, bet patikėkite – kiekvienas projektas būdavo unikalus“.
Architektas Rolandas Palekas.
Architektas Rolandas Palekas.

„Aš įsivaizduoju, kad tai bus šešiolika unikalių projektų. Teko Nacionalinėje dailės galerijoje dirbti su vaikais, vėliau per tuos dvejus metus ir su paaugliais, net gimnazistais. Atrodo, užduotis ta pati, amžius tas pats, bet patikėkite – kiekvienas projektas būdavo unikalus“, – teigia vienas iš projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ dalyvių, architektas Rolandas Palekas.

„Leidinio tikslas – ne tik sužavėti skaitytojus itin kokybiškomis gražiausių dailės kūrinių nuotraukomis, bet ir jas trumpai komentuojančiais bei įvadiniais tekstais supažindinti su katalikų Bažnyčios tradicijomis, liturgijos ir papročių kaita, Lietuvos katalikybės istorija ir Vilniaus arkivyskupijos sakralinio paveldo situacija“, – teigia Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė. Pokalbyje apie knygą „Jėga ir grožis jo šventovėje“ (Ps 96,6). Vilniaus arkivyskupijos sakralinės vertybės Bažnytinio paveldo muziejuje“ taip pat dalyvauja leidinio sudarytoja dailėtyrininkė dr. Dalia Vasiliūnienė.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Mūsų kalbos politika labai išsiskiria iš kitų Europos valstybių. Omeny turiu įstatymuose numatytas prievoles, baudas už gimtąją kalbą. Pagal tokį, sakyčiau, autoritarinį požiūrį pasaulio kontekste artimiausi esame kinams“, – sako kalbininkė dr. Loreta Vaicekauskienė, drauge su kolegomis tyrusi kalbos, tapatybės ir ideologijos ryšius bei kaitą.  

„Projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ idėja kilo iš bendro Architektūros fondo organizacijos judėjimo prieš trejus metus ir mes susibūrėme, nes norime eiti į mokyklas ir skatinti architektūros edukaciją vaikams ir jaunimui“, – prisimena fondo direktorė Sandra Šlepikaitė. „Aš įsivaizduoju, kad tai bus šešiolika unikalių projektų. Teko Nacionalinėje dailės galerijoje dirbti su vaikais, vėliau per tuos dvejus metus ir su paaugliais, net gimnazistais. Atrodo, užduotis ta pati, amžius tas pats, bet patikėkite, kiekvienas projektas būdavo unikalus“, – teigia vienas iš projekto architektas Rolandas Palekas.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ birželio 26 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...