captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ankstyvoji bulvė – laukuose ir rinkoje

Pirmieji Lietuvoje ankstyvąsias bulves pradėjo kasti Kėdainių ir Šilutės rajonų žemdirbiai. Praėjusį savaitgalį kėdainiečiai prekeiviai pakelėje už kg šviežių bulvių prašė 2 litų – litu mažiau, negu prieš savaitę. Staigus kainos mažėjimas – vienas iš ankstyvųjų bulvių auginimo verslo ypatumų.

Pirmieji Lietuvoje ir šią vasarą ankstyvąsias bulves pradėjo kasti Kėdainių ir Šilutės rajonų žemdirbiai. Praėjusį savaitgalį kėdainiečiai prekeiviai pakelėje už kg šviežių bulvių prašė 2 litų – litu mažiau, negu prieš savaitę. Staigus kainos mažėjimas – vienas iš ankstyvųjų bulvių auginimo verslo ypatumų. Kokie kiti?  

Lietuvos artojų čempionatas, rengiamas jau 16-tą kartą, šiemet vyks  birželio 28 d. Kėdainių rajone, Bokštų kaime. Tradicinio renginio organizatoriai – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, šiemet numačiusi nemažai naujovių: arimo varžybos vyks vieną dieną, artojai gali atvykti iš vakaro, jiems bus surengti instruktažai, burtų keliu paskiriami laukeliai ir suteikta vieta bandymams. Specialiai žiūrovams bus suartas pavyzdinis laukas, pagal kurį jie galės lyginti čempionato dalyvių darbą. Svarbiausias artojų varžytuvių tikslas – edukacinis, nes geras arimas visuomet yra tvirtas derliaus pagrindas.  

Paprastai žmogus savo būsimą sodybą planuoja, kuria galvodamas, kad joje teks gyventi visą savo gyvenimą. „Tai skatina gerai apmąstyti, ką norėtų matyti ir turėti toje sodyboje. Ir tik po to imtis įgyvendinti“, – pataria kraštovaizdžio architektė Audronė Daubarienė.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, birželio 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...