captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: Lietuvoje švenčiamos Rasos – Joninės

Artėja tradicinė kalendorinė trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventė. Jos švenčiamos įvairiai ir kiekviename regione kiek skirtingai.

Artėja tradicinė kalendorinė trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventė. Jos švenčiamos įvairiai ir kiekviename regione kiek skirtingai. 1967 metais žygeivių klubas „Raskila“ pirmą kartą Kernavės piliakalniuose įžiebė šventą aukuro ugnį. Jau 46 metus ši ugnis kasmet kviečia sugrįžti į Kernavę ir su liaudies daina bei apeigomis nusilenkti saulei, motinai gamtai. Pajautos slėnio rūkuose ieškoti paparčio žiedo, iš širdies pasilinksminti ir pasisemti stiprybės – taip pašlovinti senovės lietuvių praeitį, papročius ir tradicijas. Ir šiemet rengėjai kviečia Rasos šventę švęsti Kernavės kultūriniame rezervate. Jos metu bus kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama. Renginys baigsis ryte, tekančios saulės sutikimu.

Nors Lietuvoje oro tarša dažniausiai neviršija limitų, oro kokybė gana gera. Tačiau tarša sienų neturi, ji gali keliauti tiek iš miesto į miestą, tiek iš šalies į šalį. Taip sako neseniai Briuselyje vykusios aplinkosaugos konferencijos „Žalioji savaitė“ dalyviai. Anot jų, būtina domėtis, kokia oro kokybė konkrečiame jūsų gyvenamajame regione. Specialistai pabrėžia ir tai, kad ne tik verslas, žemės ūkis ar politikai, bet ir kiekvienas individas gali prisidėti prie to, kad oras, kuriuo kvėpuojame, būtų geresnis.Taigi, kaip konkrečiai tą padaryti, kokia oro kokybė šiuo metu Europoje? Apie visa tai pasakoja Živilė Kropaitė, Europos Komisijos kvietimu apsilankiusi „Žaliojoje savaitėje“

Taip pat laidoje: archyvinis „Amerikos balso“ įrašas, viktorina, kultūros renginių skelbimai.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – birželio 23 d., sekmadienį, 08.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close