captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: lankstus darbas

Penktadalis mūsų šalies gyventojų dirba pusiau lanksčiai, neprisirišdami prie konkrečios darbo vietos ir pasirinkdami patogiausią laiką. Dar tiek pat norėtų taip pat dirbti lanksčiai, tačiau neturi tokios galimybės dėl nusistovėjusių įmonėje tradicijų ir vidinės darbo kultūros.
Iš kairės – Eglė Radišauskienė (SADM)<br> Aleksandras Golod („Microsoft“)<br> Andrius Plečkaitis („Infobalt“)<br> Živilė Valeišienė („Omnitel“ )<br> Darius Didžgalvis (TEO). Nuotr. Jolantos Jurkūnienės.
Iš kairės – Eglė Radišauskienė (SADM)
Aleksandras Golod („Microsoft“)
Andrius Plečkaitis („Infobalt“)
Živilė Valeišienė („Omnitel“ )
Darius Didžgalvis (TEO). Nuotr. Jolantos Jurkūnienės.

Penktadalis mūsų šalies gyventojų dirba pusiau lanksčiai, neprisirišdami prie konkrečios darbo vietos ir pasirinkdami patogiausią laiką. Dar tiek pat norėtų taip pat dirbti lanksčiai, tačiau neturi tokios galimybės dėl nusistovėjusių įmonėje tradicijų ir vidinės darbo kultūros.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktoriaus pavaduoja Eglė Radišauskienė: „Mes pasisakome už tai, kad darbdavys ir darbuotojas rastų subalansuotą sprendimą. Bet kuriuo atveju turi būti užtikrintos darbuotojų socialinės garantijos, teisės ir interesai“.

„Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod: „Lankstus darbas suteikia pasitenkinimo darbuotojams darbo vieta, taupo laiką, palaiko teigiamą darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Todėl geriau atliekamas darbas, auga įmonės produktyvumas. Tačiau vis dar trūksta informacijos apie lankstųjį darbą, vyrauja neigiamas vadovybės požiūris į taip dirbančiuosius, vis dar riboja techninės ir technologinės galimybės“.

Asociacijos INFOBALT inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis: „Šiuo metu turime technologijas, kurios mums leidžia dirbti lanksčiai. Darbo vieta tampa mobili. Dirbame ten, kur patogu, tinkama aplinka. Kartu su mobiliosiomis technologijomis, internetu, debesų kompiuterija pasaulyje plinta lankstaus darbo būdai. Ši tendencija lygiai taip pat juntama ir pas mus“.

„Omnitel“ personalo vadovė Živilė Valeišienė: „Neseniai mūsų įmonės darbuotojai nuotolinį darbą vertino dėl galimybės geriau derinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Dabar svarbiausia yra pasitikėjimas, įmonės vadovų teigiamas požiūris. Į darbuotojus žiūrima kaip į atsakingus asmenis, galinčius pasiekti gerų rezultatų be nuolatinės priežiūros“.

TEO Tinklo technologijų tarnybos vadovas Darius Didžgalvis: „Šalyje du trečdaliai gyventojų turi galimybę namuose naudotis šviesolaidiniu internetu, leidžiančiu dirbti tokiomis sąlygomis kaip ir darbe. Šis tinklas apima ne tik didmiesčius, bet ir miestus bei miestelius. Tai skatina pažangaus ir aukštą pridėtąją vertę kuriančio verslo kūrimąsi šalies regionuose“.

Kaip atsiranda lankstaus darbo kultūra? Kokia iš to nauda? Kam to reikia?

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, birželio 26 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...