captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: tiesioginė transliacija iš Rietavo

XIX a. Rietavas buvo svarbus švietimo centras, nes beveik šimtmetį priklausė kunigaikščiams Oginskiams   puoselėjusiems kultūra ir švietimą. Čia nutiesta pirmoji Lietuvoje telefono linija, pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje elektrinė.
Rietavas iš paukščio skrydžio.
Rietavas iš paukščio skrydžio.

Nuo XIX a. Rietavas buvo svarbus švietimo centras, nes beveik šimtmetį priklausė kunigaikščiams Oginskiams, puoselėjusiems kultūra ir švietimą. Čia nutiesta pirmoji Lietuvoje telefono linija, pradėjo veikti pirmoji elektrinė, o 1892 m. balandžio 17 d. per  Velykas Rietavo dvare, parke ir bažnyčioje įžiebtos pirmosios Lietuvoje elektros lemputės.

1874–1903 m. Rietave veikė muzikos mokykla. 1883 m. organizuotas 60 žmonių simfoninis orkestras. Oginskių galybė išblėso, kai 1909 m. mirė Bogdanas Oginskis. Po to rūmuose įvykęs didelis gaisras sunaikino per ilgus metus kauptus meno kūrinius ir vertingą biblioteką.

Kviečiame penktadienio rytą rietaviškius ateiti prie mūsų kilnojamosios studijos Laisvės aikštėje ir pasikalbėti ne tik apie garsią praeitį, bet ir apie dabartį bei ateities lūkesčius.

Vedėjai Alvyda Bajarūnaitė ir Artūras Matusas. Prodiuserė Ilona Rūkienė.

„Ryto garsai“ iš Rietavo – birželio 29 d. nuo 06.30 iki 10.00 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...