captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: pilių ir dvarų renesansas – kokios perspektyvos Lietuvoje?

„Mes turime tarnauti paveldo valdytojui ir padėti jam eiti teisingu keliu. <...> Apmaudu, bet yra valdytojų ir savininkų, kurie nekreipia dėmesio į mūsų pastabas, leidžia nykti paveldui. Tačiau yra labai darbščių, išsilavinusių ir supratingų dvarininkų“.
Palangos gintaro muziejus. wikipedia.org nuotr.
Palangos gintaro muziejus. wikipedia.org nuotr.

„Dažniausiai konsultacijų reikia dėl dokumentų tvarkymo, struktūrinių fondų paramos, padedame apsispręsti ir dėl veiklos prioritetų. Mes turime tarnauti paveldo valdytojui ir padėti jam eiti teisingu keliu. <...> Apmaudu, bet yra valdytojų ir savininkų, kurie nekreipia dėmesio į mūsų pastabas, leidžia nykti paveldui. Tačiau yra labai darbščių, išsilavinusių ir supratingų dvarininkų“, – sako Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

„Po daugiau kaip šimto metų grafų Tiškevičių rūmai vis dar stebina grakštumu, įspūdinga europinės vertės architektūros ir gamtinės aplinkos derme“, – naujo įėjimo į Palangos gintaro muziejaus erdves atidarymu lankytojams ir atnaujintais istoriniais rūmų interjerais džiaugiasi Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – viena tema: penki geriausi Amerikos simfoniniai orkestrai, kokiais kriterijais remiantis jie tokiais tapo ir ar ši jų klasifikacija vis dar galioja?

„Dažniausiai konsultacijų reikia dėl dokumentų tvarkymo, struktūrinių fondų paramos, padedame apsispręsti ir dėl veiklos prioritetų. Mes turime tarnauti paveldo valdytojui ir padėti jam eiti teisingu keliu. <...> Apmaudu, bet yra valdytojų ir savininkų, kurie nekreipia dėmesio į mūsų pastabas, leidžia nykti paveldui. Tačiau yra labai darbščių, išsilavinusių ir supratingų dvarininkų“, – sako Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Pilių ir dvarų renesansas – kokios perspektyvos Lietuvoje? Apie tai pokalbis studijoje su D.Varnaite, VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ direktoriumi, paveldotvarkos ekspertu Zenonu Bauboniu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ ketvirtadienį, birželio 20 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...