captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: naujo Dianos Čemerytės kūrinio „Vidi aquam” premjera Lietuvoje

„7 giesmės – lyg 7 nuotraukos – ta pati nuotrauka pateikiama juodai balta (senoji muzika) ir spalvota (modernas). Visos grigališkojo choralo giesmės apjungiamos vandens (Vidi aquam), kaip nuodėmių nuplovėjo ir amžinojo tikėjimo šaltinio, tema“, – taip pristato savo kūrinį Diana Čemerytė.
Kompozitorė Diana Čemerytė.
Kompozitorė Diana Čemerytė.

Frankfurte (Vokietija) gyvenanti lietuvių kompozitorė Diana Čemerytė vėl džiugina tėvynainius nauju, įdomiu kūrybos proveržiu – septynių dalių ciklu „Vidi aquam” fleitų kvartetui ir sopranui. Į vientisą audinį čia supinamas autentiškas grigališkasis choralas ir jo tekstų, melodinių subtilybių priešpastatymas šiuolaikinei muzikos kalbai. „7 giesmės – lyg 7 nuotraukos – ta pati nuotrauka pateikiama juodai balta (senoji muzika) ir spalvota (modernas). Visos grigališkojo choralo giesmės apjungiamos vandens (Vidi aquam), kaip nuodėmių nuplovėjo ir amžinojo tikėjimo šaltinio, tema“, – taip pristato savo kūrinį Diana.

Antifoniniu būdu pateikiamos „nuotraukos“ lyg komentuoja, papildo arba paneigia vienos kitą, priklausomai nuo to, kaip grigališkojo choralo giesmes girdi ir supranta pati autorė. Erdvinis instrumentalistų išdėstymas naujai provokuoja modernios muzikos atsaką senajai. Kartu iškyla klausimas, ar gali šiuolaikinis klausytojas vienodai priimti šias dvi, tūkstančiu metų nutolusias muzikos rūšis? Trys „Vidi aquam“ premjeros jau sėkmingai praėjo Vokietijoje, dar keturios – Lietuvoje. Laidoje  turėsime galimybę išgirsti kūrinio fragmentus, Dianos Čemerytės komentarus ir patys jį įvertinti.  

Antroji laidos dalis primins norvegų kompozitoriaus Edvardo Grygo jubiliejų – jis gimė 1843-iųjų birželio 17 dieną. Pristatysime ta proga išleistą ciklo „Kolekcija“ albumą „Dedikacija Edvardui Grygui – Grožio ir šviesos link...“. Apie jo rengimą pasakos ir kompozitoriaus minčių fragmentus mums pateiks aktorė Virginija Kochanskytė.     

Ved. Jūratė Vičienė. 

„Muzikinis pastišas“ – birželio  19 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...