captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl ūkininkai nusivilia pienininkyste?

Užsitęsusi sudėtinga padėtis šalies pieno sektoriuje verčia žemdirbius ieškoti labiau apsimokančio verslo. Mažos pieno supirkimo kainos, griežtėjantys ir dažnai nepagrįsti reikalavimai aplinkosaugai, gyvūnų gerovei, ūkininkus ragina vietoj karvių laikyti mėsinius galvijus.

Užsitęsusi sudėtinga padėtis šalies pieno sektoriuje verčia žemdirbius ieškoti labiau apsimokančio verslo. Mažos pieno supirkimo kainos, griežtėjantys ir dažnai nepagrįsti reikalavimai aplinkosaugai, gyvūnų gerovei, ūkininkus ragina vietoj karvių laikyti mėsinius galvijus. Kodėl ir kaip savo ūkį rengiasi pertvarkyti Prienų rajono ūkininkas Vincas Žvirblis?  

Vis labiau įsibėgėjanti vasara šiemet negaili ir saulės, ir lietaus – patogu žemdirbiams, neskriaudžiami ir poilsiautojai. Tačiau būtent vasara, kai sausa pasidaro miško paklotė, padžiūva pievos – vėliau atsiranda ir šiaudų stirtos, pavojingas metas gaisrams kilti. Ypač per sausras durpynuose. Ką rodo gaisrų pievose statistika, ką dabar svarbiausia žinoti turintiems durpinių pievų, kaip gaisrininkai pasirengę įveikti gamtos stichiją? 

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose apie darbą, laisvalaikį, šeimą, pomėgius pasakoja Raimondas Žievys, gyvenantis Ignalinos rajono Antalksnės kaime. Raimondas ypatinga asmenybė: tokius kaip jis paprastai vadina devynių amatų meistrais. Jis baigęs Geležinkelių transporto technikumą ir Dailės akademijos pedagogų perkvalifikavimo kursus. Trejus metus konstruoja tikrą lėktuvą, žinomas ne tik apylinkėse medžio drožėjas ir kalvis, sklandymo instruktorius – moko vaikus, įsirengė šalia kaimo sklandymo aikštelę. Ką Raimondas veikė antradienį kalvėje, kaip pavakare vyko sklandymo pamokos?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, birželio 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...