captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: politikai ieško argumentų neparduoti žemės užsieniečiams

Mažiau nei metai liko, kai baigs galioti draudimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę ES piliečiams. Seimas priėmė nutarimą – įpareigojimą Vyriausybei ieškoti galimybių artimiausiu metu siekti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pakeitimo arba imtis kitų alternatyvių priemonių. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Mažiau nei metai liko, kai baigs galioti draudimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę ES piliečiams. Seimas priėmė nutarimą – įpareigojimą Vyriausybei ieškoti galimybių artimiausiu metu siekti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pakeitimo arba imtis kitų alternatyvių priemonių. Ar tai žemdirbių interesų gynimas ar pigaus populiarumo vaikymasis?  

Lietuvoje ieškoma galimybių toliau derėtis su Briuseliu dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo. Latvijoje jau keletą metų užsieniečiams leidžiama pirkti žemę, tiesa tik juridiniams asmenims, o ES šalių piliečiai gali įsigyti žemės ūkio paskirties žemės jeigu jie trejus metus gyvena Latvijoje ir trejus metus verčiasi žemdirbyste.  Kas vyksta pas kaimynus?  

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su devynių amatų meistru Raimondu Žieviu iš Ignalinos rajono Antalksnės kaimo. Jis savo įvairia veikla, energija, daugybės amatų žinojimu išgarsėjo ne tik Aukštaitijoje: susikonstravo lėktuvą, moko vaikus sklandymo pagrindų, žinomas medžio drožėjas, bene daugiausia laiko skiria kalvystei. Pirmadienio laidoje pasakojome apie sekmadienį kaime, džiaugėmės gražia vasara, svečiais – šalia gyvenantis brolis aplankė ir sesuo iš Norvegijos atvyko. Pirmadieniui jau daug darbų kalvėje laukė, popiet planavo su vaikais sklandyti, net respublikinėm varžybom ruoštis... Ar viskas pavyko?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...