captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: spektaklių neregiams režisierė Karolina Žernytė

„Svarsčiau, kaip pasiekti, kad aktorius pradėtų tarnauti žiūrovui. Tas žiūrovas turi kažko negalėti, turi būti kažkuo ribotas, kitaip suvokti teatrą. Žmogumi, kuris nieko nemato, iš tikrųjų reikia rūpintis, jam turi atiduoti visą save“.
Režisierė Karolina Žernytė. Eglės Lekevičiūtės nuotr.
Režisierė Karolina Žernytė. Eglės Lekevičiūtės nuotr.

„Svarsčiau, kaip pasiekti, kad aktorius pradėtų tarnauti žiūrovui. Tas žiūrovas turi kažko negalėti, turi būti kažkuo ribotas, kitaip suvokti teatrą. Žmogumi, kuris nieko nemato, iš tikrųjų reikia rūpintis, jam turi atiduoti visą save“, – apie tai, kaip gimė idėja statyti spektaklį neregiams, pasakoja režisierė lėlininkė Karolina Žernytė.

„Visuomenė mano, kad menininkas gali tik kurti, kad jis yra tik skulptorius, tapytojas, jis nėra mąstytojas. Mes norime parodyti menininką iš kitos pusės – kad jis nori kalbėti su auditorija ne tik darbais, bet ir žodžiais“, – apie tarptautinio meno festivalio „Anima Mundi“ tikslą pasakoja jo koordinatorė Zita Vilutytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ komentaro autorius rašytojas Andrius Jakučiūnas pusiau rimtai siūlo pardavinėti vietą istorijoje.

„Visų pirma mąsčiau, kas man nepatinka teatre. O iš tiesų nemėgstu tokių aktorių, kurie vaidina tik sau, labai save myli scenoje, nesidomi žiūrovu. Svarsčiau, kaip pasiekti, kad aktorius pradėtų tarnauti žiūrovui. Tas žiūrovas turi kažko negalėti, turi būti kažkuo ribotas, kitaip suvokti teatrą. Žmogumi, kuris nieko nemato, iš tikrųjų reikia rūpintis, jam turi atiduoti visą save“, – apie tai, kaip gimė idėja statyti spektaklį neregiams, pasakoja režisierė lėlininkė Karolina Žernytė. Kodėl režisierė naujausią savo spektaklį pristatė būtent Maskvoje? Kokio populiarumo sulaukia atitikmenų Europoje neturintis teatras akliesiems? Ir kuo „spektaklis spektaklyje“ žavi žiūrovus? Pokalbis su teatro kūrėja Karolina Žernyte.

Ved. Austėja Kuskienė.                                             

„Ryto allegro“ birželio 18 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...