captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie paslaptingų mumijų tyrimus Lietuvoje

Laidoje pasakosime apie Lietuvoje pradėtus taikyti modernius kompiuterinės tomografijos tyrimus, kurie leidžia tiksliau identifikuoti, datuoti, atskleisti istorinių palaikų mirties aplinkybes. Šis metodas buvo pritaikytas ir muziejuose saugomiems eksponatams.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniaus Katedros, Šv. Mykolo bažnyčios, Šv. Teresės, Šv. Pranciškaus ir Bernardino, Šv. Kazimiero, Šv. Jonų, Šv. Dvasios bažnyčių požemiuose slypi ištisi labirintai su koridoriais, nišomis, įvairiomis angomis ir kriptomis, kuriuose daugybė palaidojimų. Dauguma jų – paslaptingi, mažai pažinti. Tai ne tik mūsų valstybei nusipelniusių, didingų istorinių asmenybių, bet ir karo, maro aukų, kurioms galbūt ir nebuvo atiduota tinkama paskutinė pagarba. Sutvarkyti bažnyčių rūsiuose išbarstytus kaulus, surinkti išlikusias mumijas imasi iniciatyvos įstaigos ir organizacijos, netgi privatūs asmenys.

Šįkart laidoje pasakosime apie Lietuvoje pradėtus taikyti modernius kompiuterinės tomografijos tyrimus, kurie leidžia tiksliau identifikuoti, datuoti, atskleisti istorinių palaikų mirties aplinkybes. Šis metodas buvo pritaikytas ne tik palaidojimo vietose rastoms mumijoms, bet ir muziejuose saugomiems eksponatams.

Laidoje kalba antropologas prof. Rimantas Jankaukas, istorikas Tada Šėma (Lietuvos nacionalinis muziejus) ir Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – birželio 21 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val.per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...