captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvoje nustatyta 300 000 ha apleistų žemių!

Valstybės žemės fondo specialistai pagal Žemės ūkio ministerijos patvirtintą tvarką nustatė apleistų žemės ūkio naudmenų plotus visoje šalyje. Duomenys apie apleistas žemes bus perduoti įvairioms institucijoms, taip pat bus naudojami mokesčiams skaičiuoti. 
DeviantArt nuotr.
DeviantArt nuotr.

Valstybės žemės fondo specialistai pagal Žemės ūkio ministerijos patvirtintą tvarką nustatė apleistų žemės ūkio naudmenų plotus visoje šalyje. Duomenys apie apleistas žemes bus perduoti įvairioms institucijoms, taip pat bus naudojami mokesčiams skaičiuoti. Apleistų žemių savininkai, norintys patikslinti duomenis, tai dar gali padaryti iki liepos mėnesio. 

Kūryba gamtoje savo malonumui ir kitų džiaugsmui, vaikų mokymas – skulptoriaus Nerijaus Kavaliausko, gyvenančio ir dirbančio Varėnos rajone, Naujuosiuose Valkininkuose, kasdiena. Netoli skulptoriaus sodybos yra  vaikų globos namai „Spengla“ ir sanatorija „Pušelė“. Gal todėl menininko kūryboje netrūksta vaikystės motyvų, o šeimoje – ne tik savi, bet ir vaikai iš globos namų.                             

Rubrika „Diena kaime“ su „devynių amatų“ meistru iš Ignalinos rajono Antalksnės kaimo Raimondu Žieviu. Jis konstruoja lėktuvą, nors baigęs Geležinkelių transporto technikumą ir Dailės akademijos pedagogų perkvalifikavimo kursus. Jis dar gerai žinomas medžio drožėjas, o labiausia pagarsėjęs savo kalvystės darbais. Taip pat aktyvus kaimo bendruomenėje, buvo ir Ignalinos savivaldybės tarybos narys, moko vaikus aviacijos pagrindų, kaime turi įrengęs sklandymo aikštelę, važinėja į Norvegiją kalviauti... Šią savaitę Raimondas Žievys bus prie namų ir kasdien pasakos apie savo veiklas ir gyvenimą kaimą. Pirmasis pokalbis – apie savaitgalį Antalksnėje.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, birželio 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...