captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: salmoneliozė – šiltojo sezono ir gyvūnėlių mylėtojų liga

Tai vadinamoji „suvalgomoji“ liga, kuria užsikrečiama per virškinamąjį traktą. Yra žinoma daugiau nei 2000 įvairių salmonelių rūšių ir dauguma jų gali sukelti infekcinę ligą žmogui ir gyvūnams. Jos atsparios išdžiūvimui, šalčiui, tačiau jautrios aukštos temperatūros poveikiui.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.

Tai vadinamoji „suvalgomoji“ liga, kuria užsikrečiama per virškinamąjį traktą. Yra žinoma daugiau nei 2000 įvairių salmonelių rūšių ir dauguma jų gali sukelti infekcinę ligą žmogui ir gyvūnams. Salmonelės atsparios išdžiūvimui, šalčiui, tačiau jautrios aukštos temperatūros poveikiui. Jos ilgai išlieka gyvybingos užšaldytoje mėsoje, o atitirpintame maiste vėl gali daugintis. Palankiausia temperatūra salmonelėms maiste daugintis yra nuo 20 iki 40 laipsnių. Kaip reikėtų gaminti maistą, jį laikyti ir kokie naminiai augintiniai gali platinti šias bakterijas, laidoje paaiškins ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė.

„Einant prie ežero ar upės maudytis, būtina prisiminti, kad prie vandens būnant, maudantis, žaidžiant vandenyje, nereikšmingų dalykų nėra”, –  sako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistė Irma Bukotienė. Ypač akylūs turi būti vaikų tėvai, nes iki penkerių metų amžiaus vaikai nesupranta vandens pavojaus ir, pradėję skęsti, nesuvokia, kas darosi – jie nešaukia, todėl aplinkinių dėmesio neatkreipia.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – birželio 15 d., šeštadienį, 11.03 val., kartojama birželio 20 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...