captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorius Juozas Budraitis

„Esu kino žmogus. Kino procesas man yra vertybė, įdomybė, gyvenimo būdas. Dėkoju likimui, kad patekau į kiną ir kad man pasisekė išlikti kine visą gyvenimą", – sako aktorius Juozas Budraitis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Esu kino žmogus. Kino procesas man yra vertybė, įdomybė, gyvenimo būdas. Dėkoju likimui, kad patekau į kiną ir kad man pasisekė išlikti kine visą gyvenimą",- sako aktorius Juozas Budraitis, šiuo metu besifilmuojantis Baltarusijoje, o Lietuvos publiką kviečiantis į monospektaklio „Paskutinė Krepo juosta“ pagal Samuelio Becketto pjesę premjerą (rež. Oskaras Koršunovas). 

„Lankiausi vietose kurios buvo paženklintos dramatiškų įvykių. Tai mane, vokiečių tautos atstovą, skaudžiai palietė ir priminė gėdingą mūsų tautos istorijos etapą“, – sako vokiečių žurnalistas, istorikas Meinhardas Starkas, tyrinėjantis gulago ir holokausto istoriją Europoje. 

„Jubiliejinė 15-oji Vilniaus tapybos trienalė žvalgosi po savo istorijos, lietuvių tapybos tradicijos ir šiuolaikinio meno kontekstus. Nepretenduodami į muziejinį istoriškumą, mėginome priminti tradicijos ištakas, jos įtakas vėlesniems laikams ir nūdienai. Ir anksčiau, ir dabar dailininkai ieškojo naujų tapybos raiškos būdų, stengėsi būti modernūs, saugojo savo individualumą“, – apie praeities ir dabarties meno kontekstų dialogą mintimis dalinasi trienalės kuratorė menotyrininkė Nijolė  Nevčesauskienė ir Dailininkų sąjungos Vilniaus tapytojų sekcijos pirmininkė tapytoja Arūnė Tornau.

Vokiečių kompozitorius Richardas Wagneris – viena prieštaringiausiai vertinamų 19-ojo amžiaus muzikos pasaulio asmenybių. Minint 200-ąsias kompozitoriaus gimimo metines, „Kultūros savaitėje“ pradedame pasakojimų ciklą apie Richardą Wagnerį kaip asmenybę, kūrėją ir menininką plačiąja prasme. Šį šeštadienį išgirsite, kokia asmenybė buvo Richardas Wagneris, kodėl vieni jį dieviną, o kiti – nekenčia. Tačiau abejingų nepalieka...

Kultūros komentaro autorius rašytojas Andrius Jakučiūnas pusiau rimtai siūlo pardavinėti vietą istorijoje. 

40 renginių, per 100 atlikėjų, tarptautinė konferencija, smuikininkų meistriškumo mokykla – visa tai žada XI tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su Čiurlioniu“. Pokalbis su Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktore Liucija Stulgiene ir Čiurlionio kvarteto meno vadovu violončelininku Sauliumi Lipčiumi.

Tradicinėje laidos dalyje  „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su  kino ir teatro aktoriumi Juozu Budraičiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 15 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close