captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: liepos vidury – rinkoje avių pieno produktai iš Inturkės

Praėjusį pavasarį Molėtų rajono ūkininkas Giedrius Prakapavičius savo maždaug 2 tūkst. mėsinių avių bandą, papildęs 160 pieninių veislių avelių, nusipirktų Prancūzijoje, jau šią vasarą ketino jas mechanizuotai melžti ir tiekti į rinką pieną, sūrius, jogurtą. Kaip ūkininko sumanymas virsta realybe?
DeviantArt nuotr.
DeviantArt nuotr.

Praėjusį pavasarį Molėtų rajono ūkininkas Giedrius Prakapavičius savo maždaug 2 tūkst. mėsinių avių bandą, papildęs 160 pieninių veislių avelių, nusipirktų Prancūzijoje, jau šią vasarą ketino jas mechanizuotai melžti ir tiekti į rinką pieną, sūrius, jogurtą. Kaip Inturkės ūkininko sumanymas virsta realybe?

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę būta ypač didelio pakilimo gaminti lietuviškus traktorius, javų kombainus, kitą žemės ūkio techniką. Deja, nei su tais lietuviškais traktoriais, nei javų kombainais nieko labai gero neišėjo. Labai mažėjo ir technikos gamintojų. Tarp jų vis dar yra Rokiškio mašinų gamykla.  

Pastaraisiais metais Lietuvos kaime mažėjo ne tik švietimo, bet ir kultūros įstaigų. Tačiau ir dabar kiekvienoje seniūnijoje nesunkiai rasi laisvalaikio centrą, seklyčią, biblioteką įvairių kitų kultūros židinių. Kitas klausimas, kas juose lankosi, koks veiklos naudingumas. 

Ved. Algirdas Steponavičius. 

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, birželio 13 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close