captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: troleibusų valanda

„Pirmas tikslas – sustabdyti troleibusų naikinimą“, – sako viešojo transporto aktyvistas, judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ įkūrėjas vilnietis Marius Markevičius. Iniciatyva gimė Lietuvos sostinės savivaldai ėmus keisti viešojo transporto sistemą.
Wiki nuotr.
Wiki nuotr.

„Pirmas tikslas – sustabdyti troleibusų naikinimą“, – sako viešojo transporto aktyvistas, judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ įkūrėjas vilnietis Marius Markevičius. Iniciatyva gimė Lietuvos sostinės savivaldai ėmus keisti viešojo transporto sistemą. Socialinius mokslus baigusio M. Markevičiaus požiūriu, šiandien išbandoma pilietinė ir politinė Vilniaus kultūra – ar miestiečiai gali demokratiniais būdais daryti įtaką miesto valdžios sprendimams?

Gegužės pradžioje į Vilniaus merą laišku kreipėsi Tarptautinės viešojo transporto asociacijos generalinis sekretorius Alainas Flauschas. Laiške išreiškiamas susirūpinimas, siūloma pagalba ir teigiama, jog Vilniaus savivaldybės planai vargu ar atitinka šiuolaikinio miesto transporto tendencijas. Kokios jos ir kaip į sprendimus įtraukiami miestiečiai?

„Aramis arba meilė technologijai“ –  taip vadinasi prancūzų mokslo sociologo ir antropologo Bruno Latour knyga apie viešojo transporto projektą. Mokslininkas teigia, kad meilė ir neapykanta priimant sprendimus dėl viešojo transporto ne mažiau svarbūs nei racionalūs argumentai.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – birželio 12 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama birželio 13 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...