captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkavimas Baltarusijos pasienio zonoje

Dysna – kaimas Ignalinos rajono rytuose, prie pat Baltarusijos sienos. Kaimyniškai padėdami vieni kitiems savitai čia ūkininkauja Albinas ir Valė Gruzdžiai bei Sigitas Braziulis. Sigitas, dabar plečiantis mėsinę galvijininkystę, neperseniausiai buvo sofos ūkininkas.  
Szeder László nuotr.
Szeder László nuotr.

Dysna – kaimas Ignalinos rajono rytuose, prie pat Baltarusijos sienos. Kaimyniškai padėdami vieni kitiems savitai čia ūkininkauja Albinas ir Valė Gruzdžiai bei Sigitas Braziulis. Sigitas, dabar plečiantis mėsinę galvijininkystę, neperseniausiai buvo sofos ūkininkas.

Akmenės rajono Dabikinėlės kaimo ūkininkė Margarita Skabeikienė po 10 metų ūkininkavimo įprastame chemizuotame, iš tėvų perimtame ūkyje, ryžosi pradėti ūkininkauti ekologiškai. Susirūpinti ekologija, savo šeimos bei kitų žmonių sveikata buvo ne tik pačios sprendimas. Padėjo ir aptikti protėvio užrašai apie palankų aplinkai ūkininkavimą ir derlius.  

Šis pavasaris vaismedžiams, kitiems sodo augalams buvo palankus. Kai jie žydėjo jau nebebuvo šalnų, pakako šilumos. Deja, šiandien yra sodų, kurie buvo apsipylę žiedais, tačiau vaisių užuomazgų nėra daug. Kodėl?  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 11 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

                                      

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...