captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Garbės ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“ laureatai

„Mane įvertina ne dėl to, kad pažįsta, kad aš – lietuvis ar kad vyksta kažkoks projektas, ne dėl to, kad kažką nuveikė mūsų Vyriausybė, ambasados ar dar kas nors. Žmonėms tiesiog patinka mano muzika ir jie nori ją atlikti. Čia aš esu laimėtojas“, – prisipažįsta kompozitorius Mindaugas Urbaitis.
Kompozitorius Mindaugas Urbaitis.
Kompozitorius Mindaugas Urbaitis.

Pirmą kartą Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo pritaikyta baudžiamoji atsakomybė už suniokotą archeologinį paveldą sostinėje. „ XVII a. Vilniui yra labai svarbus. Kiekvienas lopinėlis informuoja apie miesto formavimąsi, miestiečių buitį. Vilnius nuolat keitėsi ir šiandien nebegalime pasakyti, kokios informacijos netekome, kas ten nerasta, kas ten sužalota ir ko nebegalėsime niekada surasti“, – apie barbariškai suardytus archeologinius sluoksnius sostinės senamiestyje sako Kultūros paveldo departamento vadovė Diana Varnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

In memoriam Augustinui Savickui. Pokalbis su menotyrininke Danute Zoviene apie Lietuvos dailės patriarchą.

Lietuvos kultūros ministerijoje buvo įteikti Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ Lietuvai nusipelniusioms asmenybėms – etnomuzikologei Zitai Kelmickaitei, dailininkui Antanui Kmieliauskui, skulptoriui Arūnui Sakalauskui ir kompozitoriui Mindaugui Urbaičiui. „Mane įvertina ne dėl to, kad pažįsta, kad aš – lietuvis ar kad vyksta kažkoks projektas, ne dėl to, kad kažką nuveikė mūsų Vyriausybė, ambasados ar dar kas nors. Žmonėms tiesiog patinka mano muzika ir jie nori ją atlikti. Čia aš esu laimėtojas“, – prisipažįsta kompozitorius Mindaugas Urbaitis. Reportažas iš Garbės ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanojimų šventės Kultūros ministerijoje.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ – birželio 27 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per „Klasikos“ programą.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...