captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: restauruotas Dautarų dvaras atsiveria bendruomenei

„Rusijos reformatoriaus Piotro Stolypino dukters Marijos ir jos vyro Boriso von Bocko bankui užstatytą skurdų Dautarų dvarą ir sodybą 1933 metais iš banko nupirko tėvas – karo gydytojas pulkininkas, ir nuo tada ten leisdavau savo vaikystės vasaras“, – prisimena legendinė radijo diktorė Undinė Nasvytytė.

„Rusijos reformatoriaus Piotro Stolypino dukters Marijos ir jos vyro Boriso von Bocko bankui užstatytą skurdų Dautarų dvarą ir sodybą 1933 metais iš banko nupirko tėvas – karo gydytojas pulkininkas, ir nuo tada ten leisdavau savo vaikystės vasaras“, – prisimena legendinė radijo diktorė, aktorė Undinė Nasvytytė.

Liudo Dovydėno premija – solidžiausias literatūrinis apdovanojimas, kurį skiria privatus mecenatas už geriausią lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius metus. Pasak rašytojo sūnaus Jono Dovydėno, „menininkus reikia remti. Žinoma, turi būti tam tikra atranka. Toks „koštuvas“ yra Lietuvos rašytojų sąjunga ir vertinimo komisija, šiemet šeštuoju laureatu išrinkusi Donaldą Kajoką už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ („Tyto alba“).

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: kodėl vienatvė žudo ir sargdina? Prisiminta šios būklės svarbą iškėlusi psichoterapeutė; atnaujinama romantiška Dunojaus pakrantė Budapešte; ar gražiąją Veneciją sunaikins kruizinių laivų poveikis?

„Rusijos reformatoriaus Piotro Stolypino dukters baronienės Marijos ir jos vyro Boriso von Bocko bankui užstatytą skurdų Dautarų dvarą ir sodybą 1933 metais iš banko nupirko tėvas – karo gydytojas pulkininkas, ir nuo tada ten leisdavau savo vaikystės vasaras“, – prisimena legendinė bajoriškos kilmės radijo diktorė Undinė Nasvytytė. Dabartinė dvaro savininkė taip pat bajorė architektė restauratorė Gražina Juknevičienė su vyru Antanu Dautarų festivaliu ketina atverti erdves muzikai, menui ir bendruomenei. Apie istorinės sodybos praeitį ir įvairias peripetijas iki šių dienų bei Lietuvos dvarų ir pilių atgaivinimo ir išlaikymo galimybes pokalbis studijoje su U. Nasvytyte, G. Juknevičiene ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktore Diana Varnaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ ketvirtadienį, birželio 6 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...