captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: apleista žemė lems mokesčio dydį

Birželio 15 d. baigiasi pasėlių ir žemės ūko naudmenų deklaravimas. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro direktoriaus pavaduotoja Birutė Matuzevičiūtė pastebi, kad deklaruojantieji turi atkreipti dėmesį į apleistų žemių duomenis ir pateikti savo pastabas. To nepadarius, gali išaugti žemės mokestis.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Birželio 15 dieną baigiasi pasėlių ir žemės ūko naudmenų deklaravimas. Iki vakar dienos buvo priimta apie 100 tūkstančių paraiškų, tačiau gerokai mažiau negu pernai tokiu pat metu. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro direktoriaus pavaduotoja Birutė Matuzevičiūtė pastebi, kad deklaruojantieji turi atkreipti dėmesį į apleistų žemių duomenis ir pateikti savo pastabas. To nepadarius, gali išaugti žemės mokestis.

Kalvarijos savivaldybės Akmenynų kaimo ūkininkės Irenos Bražinskienės fermose 75 karvės ir 60 mėsinių galvijų. Pastarųjų skaičius per metus padvigubėjo. Anot ūkininkės, mėsinius galvijus žymiai paprasčiau auginti, tačiau pinigai už juos būna po dvejų metų. Su karvėmis vargo žymiai daugiau, tačiau pajamos būna stabilios kiekvieną mėnesį. Šiemet dviem savaitėmis vėliau prasidėjusi ganiava ūkininkei rūpesčių nekelia: pieno primilžiai ir galvijų priesvoriai toliau didėja.

Algimantas Maminskas, Švenčionių rajono visuomenės bei politinis veikėjas, ilgus metus Adutiškio apylinkėse dirbęs veterinarijos gydytoju, taip pat gydęs žmones, jau keturiolika metų pensininkas. Nors jis jau gerokai į aštuntą dešimtį įkopęs, ir šiandien turi gerą atmintį, daug ką gali palyginti, vertinti, kaip ir anksčiau sugeba prasmingai ir aktyviai gyventi.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, birželio 6 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...