captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“ apie tarptautinę konferenciją, skirtą Richardui Wagneriui

Muzikologė Beata Baublinskienė dalinsis įspūdžiais iš Leipcige gegužės 19–25 dienomis vykusios tarptautinės konferencijos „Richardas Wagneris – asmenybė, kūryba ir poveikis“. Gimtajame mieste jo 200 metų sukaktis buvo paminėta ne tik gausybe pranešimų, bet ir pagerbta šventiniais renginiais.
Kompozitorius Richardas Wagneris
Kompozitorius Richardas Wagneris

Pirmoje laidos dalyje muzikologė Beata Baublinskienė dalinsis įspūdžiais iš Leipcige gegužės 19–25 dienomis vykusios tarptautinės konferencijos „Richardas Wagneris – asmenybė, kūryba ir poveikis“. Gimtajame Richardo Wagnerio mieste jo 200 metų sukaktis buvo paminėta ne tik gausybe pranešimų, bet ir pagerbta šventiniais gimimo dienos, gegužės 22-osios, renginiais bei dviejų pirmųjų operų – „Fėjos“ bei Rienci“ spektakliais. Ir mes laidoje galėsime pasiklausyti Beatos atvežtų kelių operos „Fėjos“ fragmentų, sužinosime įdomių faktų iš jos pačios skaityto pranešimo.

Antroje laidos dalyje suksis naujas albumas, kurį mūsų radijui atsiuntė jį išleidusi Kanados įrašų kompanija „Phoenix Classical“. Jame įrašyti jauno amerikiečio, kuris vadinamas „klasikiniu kompozitoriumi“, Buckley Millso opusai – pirmoji Simfonija bei Sonata ir Lopšinė fortepijonui. Vienos klasikų ir ankstyvųjų romantikų atbalsiai kūriniuose tokie ryškūs, kad kelia įvairių abejonių. Pirmiausia – ar tai ne citatos? Bet pasiklausykime kartu ir įvertinkime jaunojo JAV kūrėjo stilių.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – birželio 5 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close