captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pratęstas pavasarinis pasėlių draudimas

Šį pavasarį Lietuvoje apdrausta apie 100 tūkst. ha pasėlių. Esminio padidėjimo juos draudžiant, palyginti su ankstesniais šešeriais metais, nėra. Atsižvelgus į tai bei žemdirbių pageidavimus iki birželio 8 d. dar pratęstas pavasarinio pasėlių draudimo terminas.
Laidos rengėjai: Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba<br> Regina Montvilienė. LRT Archyvas
Laidos rengėjai: Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba
Regina Montvilienė. LRT Archyvas

Šį pavasarį Lietuvoje apdrausta apie 100 tūkst. ha pasėlių. Esminio padidėjimo juos draudžiant, palyginti su ankstesniais šešeriais metais, kai mūsų šalyje paslaugas teikia Vokietijos bendrovė „Vereinigte hagel“, nėra. Atsižvelgus į tai bei žemdirbių pageidavimus iki birželio 8 d. dar pratęstas pavasarinio pasėlių draudimo terminas.  

Dešimtmetį ekologinį ūkį puoselėjantis, įvairias, net mūsų kraštuose neįprastas kultūras auginantis lazdijiškis Edmundas Jastramskas patyrė ir geresnių, ir labai nepalankių ekologiniam ūkininkavimui metų. Tačiau pasirinktos ūkio krypties nežada atsisakyti. Vienas pirmųjų šalyje mėginęs auginti soras, čiumizą bei sojas, dabar aliejų spaudžia iš rapsų, saulėgrąžų, linų. Ateityje ketina iš kanapių gaminti vertingą aliejų.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close