captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Tūkstančius metų žmonės stebėjo, kaip skrenda paukščiai, ir visada svajojo pakilti į orą patys. Bet visi mėginimai baigdavosi nesėkmingai. Tol, kol prieš 230 metų, 1783-ųjų birželio 4-ąją, broliai Josephas ir Étienne‘as Montgolfier viešai pademonstravo pirmąjį aerostatą – balioną, keliamą įkaitinto oro.
Archyvas
Archyvas

Tūkstančius metų žmonės stebėjo, kaip skrenda paukščiai, ir visada svajojo pakilti į orą patys. Bet visi mėginimai baigdavosi nesėkmingai. Tol, kol prieš 230 metų, 1783-ųjų birželio 4-ąją, broliai Josephas ir Étienne‘as Montgolfier viešai pademonstravo pirmąjį aerostatą – balioną, keliamą įkaitinto oro. Tai buvo oreivystės pradžia. Apie brolius Montgolfier ir jų skraidančius aparatus – pirmadienio viktorinoje.  

„Aštuoniolika metų žmogaus amžiuje tėra pirmas rimtas brandos etapas, tarsi laiptelis į tolesnį, pilnavertį ir savarankišką gyvenimą. Pažaislio muzikos festivalis per šį laikotarpį spėjo įsitvirtinti Lietuvos muzikos padangėje ir tapo solidžiu renginiu, gabenančiu muzikos skleidžiamą šviesą į tolimiausius šalies kampelius“, – teigia festivalio koordinatorius, Kauno filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Renkame Metų verstinę knygą. „Tai labai gera ir meistriškai parašyta istorija. Pasiilgusiems paprasto žmogiško pasakojimo reikėtų perskaityti šią knygą“, – apie Tea Obreht romaną „Tigro žmona“ (išleido „Baltos lankos“) sako rašytojas ir literatūros kritikas Marius Burokas.  

Tūkstančius metų žmonės stebėjo, kaip skrenda paukščiai, ir visada svajojo pakilti į orą patys. Iš pradžių manyta, kad įmanoma paskristi, prie rankų prisitvirtinus sparnus. Vėliau mokslininkai ir inžinieriai, svajodami nugalėti erdves, nepaliaujamai kūrė vaizduotėje įvairius prietaisus. Bet visi mėginimai baigdavosi nesėkmingai. Tol, kol prieš 230 metų, 1783-ųjų birželio 4-ąją, broliai Josephas ir Étienne‘as Montgolfier viešai pademonstravo pirmąjį aerostatą – balioną, keliamą įkaitinto oro. Tai buvo oreivystės pradžia. Apie brolius Montgolfier ir jų skraidančius aparatus – pirmadienio viktorinoje.  

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ birželio 3 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...