captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ar viską žinome apie Sąjūdį?

„Filme norėjau atsakyti į klausimą: kas nutiko, kad iš paklusnios sovietinės valdžios nurodymus vykdančios visuomenės tapome tauta, kuri priešinasi ir gina savo valstybę“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Filme norėjau atsakyti į klausimą: kas nutiko, kad iš paklusnios sovietinės valdžios nurodymus vykdančios visuomenės tapome tauta, kuri priešinasi ir gina savo valstybę“, – taip naujo filmo „Liaudis tampa tauta. Sąjūdžio kelias“ sukūrimo priežastis komentuoja jo autorius istorikas, LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas.

„Poezija yra  išskirtinųjų deivė, ji moka meluoti, bet jeigu ja patiki, įvyksta sielų susijungimas“, – sako šių metų „Poezijos pavasario“ laureatė poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė.

„Kartais juokauju sakydama, jog dirbame pagal „Eurolygos“ standartus, o vertina mus pagal LKL taisykles“, – sako kino prodiuserė Rasa Miškinytė, pristatanti naujo vaidybinio filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ idėją.

Vaikai ir menas. Ar reikalinga meno edukacija mokyklose? Kaip sudominti jaunus žmones ir ugdyti jų kūrybingumą? Tarptautinę vaikų gynimo dieną – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Liaukimės dairytis atgal ir dejuoti, kad neturime teatro. Jau greitai mes jį turėsime: jį stato, jis gražėja. Žiūrėkime į priekį – ateina jaunoji karta ir ji formuoja naują branduolį, taip teatras atsiranda iš naujo“, – sako režisierius Darius Rabašauskas, Klaipėdos dramos teatre pristatantis paskutinę sezono premjerą – spektaklį pagal rusų dramaturgės Ksenijos Dragunskajos pjesę „Lunačiarskio parkas“.

„Lietuvoje taip jau yra – visi mokame žaisti krepšinį, visi vairuojam mašinas ir savo namą susiprojektuojam patys, kam reikalingi tie architektai... Užtat tokie mūsų miestai – Basanavičiaus gatvė Palangą pavertė ne tik vasaros, bet ir Lietuvos kičo sostine“, – neslepia apmaudo buvęs Palangos miesto vyriausiasis architektas Edmundas Benetis, su kuriuo susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  birželio 1 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 2 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...