captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: susitikimas su vasara

Taigi, jau vasara, pati jos pradžia. Būtų labai nelengva ieškoti ženklų, rodančių vasaros skubėjimą ar vėlavimą, o ypač – paaiškinančių šiuos procesus. Mes dažniausiai prisiimame perdaug sunkią dalią – aiškinti tai, apie ką nelabai žinome.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Taigi, jau vasara, pati jos pradžia. Būtų labai nelengva ieškoti ženklų, rodančių vasaros skubėjimą ar vėlavimą, o ypač – paaiškinančių šiuos procesus. Mes dažniausiai prisiimame perdaug sunkią dalią – aiškinti tai, apie ką nelabai žinome. Laidoje apie ekologinį švietimą, ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų mokymą pasakoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

O laidos autorai kalbės apie du mums artimus paukščius – kaimynus: naminį žvirblį ir varnėną. Gyvendamas greta žmogaus, naminis žvirblis tapo nuo jo priklausomas. Kažkada paukščių gyvenimas buvo užtikrintas: žiemą vasarą iki soties lesalo, vasarą – vietų lizdams šiaudiniuose stoguose. Šiandien žvirbliui nuo rudens daugelis mūsų kaimo sodybų tampa nemielos, nes ten nėra jokių paukščių, nelaikomi gyvuliai, taigi – nenubyra joks lesalui tinkamas trupinys ar grūdelis.

Varnėnų gyvenimas ne mažiau įdomus, visų pirma, jų šeimyniniai santykiai. Apie juos laidoje įdomiai pasakoja gamtininkas Jonas Jekseboga. Skaitytojų laiškuose varnėnams skiriama dar daugiau dėmesio.

Vasarą į miestus, kaimus užklysta ne tik smulkūs paukščiai  ar žvėriukai, bet ir didieji žvėrys. Kasdien sulaukiama pranešimų apie stirnas, bebrus, šernus, atėjusius į miestus, gyvenvietes. Kiekvienas toks jų pasirodymas sukelia šiek tiek sumaišties ir vaizdžiai parodo, kad šiems susitikimams mes nesame pasiruošę. Kaip tokiu atveju elgtis? Būtų labai gerai, kad nepultume gyvūnams iš paskos, jų nebaikštintume, nepersekiotume. Dažnai gyvūnai, pabaidyti žmonių, nepažįstamoje aplinkoje susižaloja, žūsta. Jeigu būtume nors kiek dėmesingesni ir nuovokesni, mes galėtume to išvengti.

Laidoje skambės muzika, paukščių giesmės. Būtinai susitikime su gamta.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas. 

„Gamta – visų namai“ – šeštadienį, birželio 1 d., 06.30 val., kartojama, birželio 4 d., antradienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...